Скільки коштуватиме навчання в черкаських університетах? У МОН назвали мінімальні ціни контракту

21 червня 2020, 11:17

Міністерство освіти та науки України опублікувало ціни на контрактне навчання 2020/21 навчальних роках. Про це йдеться на сайті МОН, - пише "Cherkasy.Оne".

Відповідно до розрахунків МОН, вартість контракту в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького складатиме майже 14,400 гривень за рік. Це розцінки на молодшого бакалавра. Бакалавр коштуватиме майже 16 тисяч гривень, а магістр трохи більше 20 тисяч 700 гривень.

Що ж стосується Черкаського державного технологічного університету, то тут ціни трошки нижчі. Молодший бакалавр і бакалавр коштують 13,800 та 15300 відповідно. Вивчитись на магістра коштуватиме 19,900 на рік. 

Як зазначають в МОН, в цьому році  мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Там також наголосили, що відповідні ціни будуть діяти для абітурієнтів, які вступатимуть до ВУЗів цього року, і не торкнеться тих, хто вже навчається. 

Мінімальна вартість навчання  враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.

Таким чином мінімальна вартість навчання на контракті у 2020 році коливається між 6 та 39 тисячами гривень.

Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень. А найбільш висока собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

У МОН кажуть, що впровадження мінімальної ціни контрактного навчання дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат та підвищити оплату праці викладачів.

Поділитись

Коментарі

Вгору