Із рахунку зникає все: ТОП-3 схеми аферистів в Інтернеті

09 листопада 2019, 11:03

В Івано-Франківську обдурили чоловіка, який хотів купити машину через інтернет. Коли клієнт виявив вигідну пропозицію, псевдопродавець зажадав передоплату, а отримавши гроші, перестав виходити на зв'язок. Але якщо ви самі продавець – теж будьте пильними, попереджають експерти. Адже жертвами часто стають і ті, хто продає цінні речі через інтернет.

Втім, на першому місці топу шахрайств в інтернеті саме псевдопродавці, - пишуть "Надзвичайні новини". Вони заманюють низькою ціною і просять заплатити за товар заздалегідь. А як тільки отримують гроші – змінюють номер телефону і видаляють оголошення.

Злодії починають тиснути на жертву психологічно. Ніби це останній товар, і, щоб його отримати, треба негайно внести передоплату."Жодних передоплат робити не потрібно, особливо якщо дорогий товар. Купуйте товар за післяплатою, накладеним платежем – коли ви подивилися товар, взяли, потримали, подивилися", – говорить Руслан Болгов, експерт з безпеки.

Підроблені товари – другий топовий вид шахрайства. Дуже часто замість замовленого оригіналу злочинці надсилають схожий товар. Вам приходить річ, яка була на зображенні, однак в реальності вона виявляється фейком. А деякі продавці ще й знущаються над наївними покупцями. В інтернеті багато відео, як розчаровані замовники отримують разом з товаром ще й порцію піску або каменів.

"Якщо ви хочете отримати якісну річ – ви повинні купувати цей товар в спеціалізованому магазині, з гарантією", – говорить Болгов.

Псевдопокупці – на третьому місці нашого топа. Вони просять номер картки, щоб розплатитися за річ, і замість отриманих грошей – з вашого рахунку зникає все. Після того, як злодії отримують номер картки, вони можуть вам зателефонувати, назвавшись працівниками банку. Далі їх завдання вивідати інші дані, необхідних для розрахунку вашою карткою в інтернеті

"Тобто коли вам починають з банку телефонувати і запитувати якісь дані – запам'ятайте одне – банк ніколи не телефонує і не запитує дані, поки ви самі не зателефонуйте", – зазначає експерт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору