«Скажи мені, хто твій друг… Або як заробити на банківських вкладах»

13 березня 2014, 16:32

Банки пропонують українцям відновити депозити без втрат.

Фінансова паніка, що охопила українців цієї зими, потихеньку починає спадати. Ті, хто забрав гроші з депозитів, почали усвідомлювати, що від своєї надмірної обережності вони лише втратили. Адже вдома близько 20% річних у гривні ніхто не дасть. А тут ще й курс стрибає...

За даними НБУ, за січень цього року українці зняли зі своїх депозитних рахунків понад 15 млрд грн, у тому числі близько 5 млрд – в іноземній валюті. А в лютому ця цифра подвоїлася і досягла 30 млрд грн, підрахували в Незалежній асоціації банків України. А це цілих 7% від усього обсягу депозитів в країні.

Щоб повернути цю грошову масу з-під матраців назад в банки, Нацбанк заявив, що навіть не розглядає можливості введення мораторію на зняття вкладів. А в кількох банках, що були пов'язані з «сім'єю» попередньої влади і таки відчували проблеми з ліквідністю, регулятор ввів тимчасові адміністрації. Такий свій крок НБУ пояснив бажанням саме допомогти вкладникам повернути свої кровні.

Інші ж фінустанови заявляють про свою абсолютну стабільність, не дивлячись ні на що, і готові боротися за зняті в паніці депозити.

Помітно активні в цьому напрямку банки, що входять до ТОП-10. Так, Промінвестбанк пропонує одразу кілька вигідних «депозитних рішень». За безготівковий переказ коштів на поточні рахунки в ПІБі з подальшим їх розміщенням на депозит в будь-якій валюті, Промінвестбанк компенсує витрати і комісій клієнтів в інших банках у розмірі 1 тис. грн. Компенсація виплачується через місяць після оформлення депозиту. Зі слів топ-менеджменту ПІБу, ця пропозиція з'явилася у відповідь на попит ринку, а саме: клієнтів, що бажають розмістити свої кошти в стабільному банку і отримувати при цьому високий дохід.

Крім цього, з 28 лютого по 28 березня Промінвестбанк проводить акцію, в рамках якої ті клієнти, котрі в період з 20 січня по 26 лютого достроково розірвали свої депозити, можуть відновити недоотримані відсотки за ними. Компенсувати ПІБ буде за умови відкриття нового депозитного вкладу на будь-який термін від 1 місяця в будь-якій валюті.

А ще з 1 березня Промінвестбанк доплачує за кожного нового депозитного клієнта. Акція називається «Приведи друга». Будь-який клієнт, порекомендувавши оформити депозит у Промінвестбанку своєму другові чи знайомому, отримає грошову винагороду. А саме: 100 грн., якщо ваш друг або знайомий оформив вклад на суму від 50 тис. грн., 5 тис. дол. США або 5 тис.євро. Кількість приведених друзів і банківських вкладів у рамках акції необмежена! Як кажуть, не май сто рублів, а май сто друзів...

Тим більше що особливо вмовляти нікого не доведеться. Адже умови за депозитами в Промінвестбанку більше ніж вигідні - за найбільш затребуваними вкладами на 3 місяці з виплатою відсотків в кінці терміну ПІБ дає 21% річних. Втім, вигідно розмістити гроші в Промінвестбанку можна і на будь-який інший термін: від 1 місяця до 5 років. При цьому, навіть на такий тривалий термін банк дає досить високий відсоток, а саме: 20% річних з виплатою в кінці терміну. Не образить банк і клієнтів з вкладами до 1 місяця: 17% річних для таких депозитів – дуже непогано.

Ставки за депозитами в Промінвестбанку зі щомісячними виплатами також дуже привабливі. За вклади на 1 місяць ПІБ дає ті ж 17% річних, на 3 місяці – 20%.

Зауважмо, багато банків в Україні пропонують менш вигідні ставки. В основному вони коливаються від 11 до 14%. При цьому, пропозиції по ставках на рівні 25% річних у гривні експерти рекомендують вже розглядати з урахуванням всіх можливих ризиків.

Та ж історія і зі ставками за валютними вкладами. «Золота середина» від Промінвестбанку – це 6,1% річних у дол. США на 1 рік, 7,6% – на 1 місяць, 8,6% – на півтора і два роки. Найбільша ставка по долару – 8,8% річних – на термін у 13 місяців. За депозити в євро Промінвестбанк пропонує 6,7% річних за 1 місяць , 8,1% – за 13 місяців.

До речі, щоб поповнити депозит, йти у відділення Промінвестбанку не обов'язково: відкрити депозит у ПІБі можна, не виходячи з дому – через систему інтернет-банкінгу. Варто зазначити, дуже зручний і своєчасний сервіс.

А буквально з середини березня по дзвінку в контакт-центр можна запросити фінансового консультанта банку для оформлення договору банківського вкладу за місцем роботи або прямо на дому. Після внести бажану суму на депозитний рахунок можна на вибір будь-яким способом: через термінали IBox, через Сash-in банкомати, за безготівковим переказом, за який банк ще й компенсує витрати, або, у крайньому разі, внісши гроші в касу банку.

Тож якщо ви усвідомили, що вдома зняті депозити швидко «худнуть», а зберігати далі їх страшнувато, пропозиції «на будь-який смак» від Промінвестбанку – якраз для вас.

Експерти ринку зазначають, що Промінвестбанк, постійно отримуючи потужну підтримку акціонера в особі Зовнішекономбанку, є одним із небагатьох українських банківських установ, здатних виконувати всі свої зобов'язання перед клієнтами в повному обсязі, не зважаючи ні на які події.

Коментарі

Вгору