У межах конкурсу мікрогрантів "Час діяти, Канівщино!" відбулася презентація проєкту громадського здоров’я – "Скандинавська ходьба – здоров'я пароль". Ініціатива директора ТОВ "НВФ "Урожай" ПрАТ МХП Олександра Воскобойника знайшла новий виток розвитку на Канівщині. Цей регіон області також долучився до ініційованого МХП масштабного руху з скандинавської ходьби, спрямованого не лише на спортивну активність та зміцнення здоров’я громади, а й на розвиток туристичного потенціалу.
Проєкт "Скандинавська ходьба - здоров’я пароль" презентували за участю представників Фонд "МХП - Громаді" та Миронівської птахофабрики, що спільно реалізують його на Канівщині.
– Сам проєкт розширився за рахунок учасників. Так в межах проєкту на Канівщині ми підписали меморандуми про співпрацю з Шевченківським Національним та Канівським природним заповідниками. Таким чином влучно поєднаємо спорт і туристичну ланку, – прокоментував представник ГО „Рідна Черкащина“ Михайло Фесенко.
Очільник Агенції розвитку Канівської громади Ілля Труфанов додав, що організатори забезпечать для бажаючих необхідне обладнання та інструктора, а заповідники подбають про проведення екскурсій за найцікавішими туристично-екскурсійними маршрутами – так званих "Стежках здоров’я".
Загалом, у межах проєкту було придбано 30 комплектів скандинавських палиць з амуніцією для різних погодних умов, розроблено маршрути для екскурсій, інформаційні буклети, а також залучено для консультацій інструктора.
Для людей пенсійного віку, які забажають долучитися до скандинавського руху, палиці надаватимуться в безкоштовну оренду. Решта категорій сплачуватимуть абсолютно символічну плату за проведення екскурсій.
- Скандинавська ходьба стає справжнім трендом, – прокоментувала менеджер Фонду „МХП – Громаді“ Світлана Березань. – Цей вид оздоровчого спорту надзвичайно корисний для підтримки організму в здоровому фізичному стані. Лише уявіть: під час ходьби задіяно понад 90% м'язів людського тіла, а це навіть більше, ніж під час пробіжки! Ба більше, скандинавську ходьбу визнають справжнім антидепресантом, спортом, який бадьорить та заряджає позитивом.
Загальний бюджет проєкту „Скандинавська ходьба - здоров’я пароль“ складає 80 тис. гривень. З боку Фонду „МХП – Громаді“ було профінансовано майже 30 тис. грн, що використали безпосередньо на придбання палиць, ще 21 тис. грн виділено з міського бюджету, а решту, а це близько 52 тис. грн, інвестували ГО „Рідна Черкащина“, заповідники, а також Канівський коледж культури та мистецтв, які разом подбали про розробку маршрутів, підготовку аудіо-гіду, зйомку й монтаж промороликів, роботу інструктора та проведення навчальних тренінгів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram