Заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов заявив, що українська влада повинна надати міжнародним експертам документи з обліку ракет класів "повітря-повітря" і "земля-повітря" боєкомплектів зенітно-ракетних комплексів.
Почнемо з початку. Щодо знищення малайзійського «Боїнг-777» маємо такі факти:
1) власне визнання бойовиків того, що вони збили літак. Як підтвердження своїх слів, вони ж надали відео. Час і місце катастрофи повністю збігаються.
2) раніше стався як мінімум один випадок поразки повітряних цілей бойовиками в цьому ж районі на висоті (більше 6000 м), що значно перевищує дальність дії ПЗРК. Відповідальність за знищення цього літака бойовики взяли на себе.
3) перехоплені переговори бойовиків із доповіддю про те, що саме ними збитий літак, що опинився «Боїнгом». СБУ надала докази, що в цьому випадку «працювали» фахівці з числа російських військовослужбовців, перекинутих з території Росії для «посилення» терористів.
4) фотофіксація переміщення ЗРК «Бук» бойовиків з району Сніжного в район над яким був збитий «Боїнг» за 3 години до трагедії. Відеофіксація подальшого перекидання цього ЗРК у бік держкордону з Росією після катастрофи.
5) активне втручання бойовиків в роботу рятувальників на місці падіння «Боїнг-777», недопущення міжнародних експертів на місце злочину, відкрите викрадення речових доказів, з явною метою не дати провести об'єктивне розслідування.
6) повністю доведені факти перекидання з території Росії в Україну важких озброєнь і військової техніки (а також російських фахівців для експлуатації цих зразків ОВТ), які потім застосовувалися (і застосовуються) проти українських силовиків і мирних жителів і об'єктів.
7) раніше мали місце випадки знищення Збройними силами Росії повітряних цілей в повітряному просторі України - зокрема, доведений факт того, що 16 липня український бойовий літак Су-25 був збитий російським винищувачем МіГ-29.
У відповідь на ці факти ми отримали від Росії лише абсолютно пусті твердження, що все це неправда, та ще й якісь малозрозумілі вимоги з натяком на причетність української сторони до трагедії. Жодного хоча б найменшого і непрямого доказу, що пуск ракети по «Боїнгу» могли зробити українські військові, не надано.
У зв'язку з цим ми, група «ІС», просимо державні структури України зажадати від Міноборони Росії надати документи з обліку як ракет класів "повітря-повітря" і "земля-повітря", так і зенітно-ракетних комплексів російської сторони. А також з обліку танків і РСЗВ БМ-21 «Град», а також штатних боєприпасів до цих зразків озброєнь. Включає техніку, що перебуває на базах зберігання МО РФ.
Дмитро Тимчук, керівник ЦВПІ, координатор «ІС»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram