Сільська громада на Черкащині повністю відмовилась від газу

03 березня 2023, 08:52

Відмовилися від газу всією громадою і перейшли на опалення дровами. На Черкащині у Шевченковому зробили це задля економії. Тверде паливо навіть не закуповують, дрова забирають після санітарних рубок лісосмуг та в селі. Самі гілки перебивають у щепу, а щоб нею опалювати, закупили сучасний апарат для сушіння, повідомляє 5 канал.

На щепу перебивають гілки після вирубок зарослів у селі Шевченкове. А далі щепа піде у діло – на опалення комунальних закладів.

Готову щепу висушать у сучасному апараті, який тільки-но закупили. Голова сільради Сергій Смалько каже, для його роботи - жодних витрат, треба лише сонце.

"Там стоїть система дзеркал, яка направляє сонячні промені, зараз сонечка нема, як виходить – рано видно, нагріває стіночку оцього контейнера і за рахунок цього проходить сушка", - пояснює чоловік.

Далі зі щепи робитимуть брикети. Власне паливо дасть змогу економити на опаленні соціальних закладів громади.

Першими дрова розвозять по соціальних закладах, у громаді їх 10. Ця школа - одна з перших відмовилися від газу і встановила твердопаливні котли.

"Сьогодні я наложив 2 возики, температура зараз 65, бо надворі тепло, не таку велику температуру зараз даємо, а як діти приїжджають – 60, 80,  щоб у приміщенні було тепло", - розповідає кочегар Анатолій Нещадим.

Вчителі кажуть, у всіх приміщеннях тепло, хоча сама школа велика - тут навчаються дві сотні дітей.

"18-19, по різному, буває трішки нижча, але тільки в тих випадках, коли відсутність світла, такий зараз час", - каже вчителька Надія Шимина.

Аби перейти на твердопаливне опалення, треба було замінити котли та відремонтувати теплотрасу. Коштувало це 1,5 млн грн, але всі витрати на себе взяла громада.

"Річ у тім, що ми зараз дозволяємо собі і вночі топити, а газом не могли собі дозволити і на вихідні, якщо це не тепло. Цілодобово топимо дровами. На рік ми прорахували, протопивши один сезон, треба від 200 до 250 кубів дров, це було дешевше, ніж ми спалювали близько двохсот кубів газу", - зауважує директорка опорного навчального закладу Наталія Красюк.

Шевченківська громада почала відмовлятися від газу з 2015-го року. Торік припинила роботу остання газова котельня. Провели модернізацію теплових мереж і тепер опалюють виключно дровами. Частину беруть із санітарних розпилів і за потреби закуповують у лісогосподарств. Влада громади вже бачить чималу економію.

"Приходить 15 квітня, закінчення опалювального сезону, газовики приїхали і зробили так званий видимий розрив, тобто вони від’єднали котельню від газу, розумієте, садочок, 15 квітня, після цього будуть похолодання і таке інше, через те постало питання якось всетаки забезпечить і після опалювального сезону, друге питання – це ціна газу, це теж досить серйозно", - зазначив голова Шевченківської сільської ради Сергій Смалько.

За підрахунками голови громади, у попередній рік вдалося зменшити витрати на опалення в половину. При цьому, мають можливість вмикати тепло незалежно від того, коли офіційно стартує опалювальний сезон.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Борис :

У директорки з математикою не лади . …хм..це ж на скільки у Вас дешеві дрова , що їх кубометр дешевше кубометра газу ….( нагадаю , ціна газу для бюджетних установ 16 грн за м³ ) .Та і як це вам хватало 200 м³ газу на сезон для такої великої школи ? А якщо і хватало , то 200 м³ х 16 грн 39 коп = три з половиною тисячі гривень на сезон……. Не так вже й дорого…..

Чорнобаївець :

це ж що буде через 20 років, якщо всі так зроблять?

Вгору