Подушки для військових та переселенців шиють черкаські пенсіонери. На готові вироби – черга. Волонтерки самостійно шукають матеріали для пошиття, часто шиють зі шматків тканин. Майстрині розробили різні види подушок, залежно від потреб, йдеться у сюжеті 5 каналу.
Від ранку за машинкою пані Катерина. З колегою строчать наволочки. Вдвох працюють у волонтерському центрі та ще більше десятка однодумців шиють удома. Із сировиною їм допомагає меблеве підприємство.
"Шиємо, а шматки дають різні, беремо і зшиваємо. Виходу немає. А солдати раді, говорять, нарешті будемо спати на подушках", – сказала волонтерка і керівник Благодійної організації "Благодійний фонд "Волонтери Дніпровського" Катерина Черногал.
У сусідній кімнаті наволочки наповнюють поролоном та зашивають. Пані Світлана каже, шиють подушки різних розмірів та наповнення, залежно від потреб військових і переселенців.
"Зимою особливо ковдри, дуже багато ковдр, взимку отут було під стелю, а дівчата шиють, і подушки, вони майже одноразові, оце спеціально маленькі нашили, щоб вони могли з собою взяти, а великі переселенцям", – показала волонтерка Світлана Ткачук.
Є і зовсім незвичні подушки, тугі квадрати для військових у госпіталі. Замовлення на подушки є завжди, тож волонтери працюють без перерви. Подушки сортують залежно від розміру та замовлення у мішки, за місяць їх виготовляють більш як тисячу.
Виготовляють подушки літні жінки із Черкас. Своєю командою працюють уже дев'ять років, від початку бойових дій на сході. Спочатку це був комітет самоорганізації населення, а згодом створили свій благодійний фонд "Волонтери Дніпровського". Нині виготовляють більш як десяток виробів для військових – подушки з ковдрами, сітки та одяг.
"І для ВПО, але є замовлення і від хлопців – і на подушки, і на ковдри. Зараз для армії менше, бо зараз тепло і в них там спальні мішки, а взимку ми не встигали шити. Крім того, що велике замовлення, то ще приїжджають і беруть там 10-20-30, зараз, мабуть, ще і на Херсон брали", – пояснила керівник Благодійної організації "Благодійний фонд "Волонтери Дніпровського" Любов Здоровенко.
Волонтери, які бувають на сході, та військові приїздять по замовлення до швачок майже щодня.
У благодійній організації на різних видах робіт задіяні до 60 людей. Але кажуть, рук усе одно не вистачає, адже за їхніми виробами – черга. Також майстрині кажуть, завжди є потреба у матеріалах та донатах на купівлю тканини. Крім того, бракує тканин для плетіння сіток. Тож волонтерки шукають підприємства, які б допомогли їм з обрізками.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram