У селі на Черкащині закривають садочок та школу

12 липня 2023, 11:00

Фото: Суспільне.Черкаси

Батьки та вчителі Глибочківського навчально-виховного комплексу, що на Тальнівщині, просять не закривати навчально-виховний комплекс. Водночас таке рішення депутати Тальнівської міськради ухвалили на сесії 4 липня через відсутність державної субвенції на утримання закладу, пише Суспільне.

Наталія Гончарук має трьох дітей. У навчально-виховний комплекс водила синів: у садок та до школи. Рішення про закриття закладу її шокувало:

"Я живу дуже сильно далеко, більше ніж два кілометри, тобто на іншому кінці села. Щоб дійти у Тальне, треба дуже рано вставати, вести дітей, так само назад. Діти в Тальне не будуть встигати, вчитися буде дуже складно".

Та найбільше усіх батьків бентежить інше, розповіла голова батьківського комітету Людмила Моргун:

"Нині в країні триває війна, лунають повітряні тривоги. Ці ракети не обирають, куди летіти і я повинна сидіти вдома й думати, де моя дитина і чи все з нею гаразд. А цей заклад мав укриття".

Понад 30 років пропрацювала в Глибочківській школі вчителька Галина Ткачук. Тепер і вона, і всі її колеги залишаться без роботи:

"Це все так швидко відбулося, альтернативи нам ніякої не пропонували, а вчителів у нас 10 і два вихователі у садочку, так що всі залишилися без роботи. Закриють школу, а це основа культури, освітній осередок у нашому селі — дітки біжать, село живе".

У школі навчалося 40 дітей, ще 15 відвідували садочок. Рішення про оптимізацію закладу через малокомплектність вважає несправедливим, розповів його директор Віталій Дробина.

"Є школи, в яких навіть менше, ніж у нас дітей, їх залишили в повному складі, зробили гімназію. Є школи, в який майже така ж кількість, як у нас, і там залишили початкову школу, а в нас просто ліквідували заклад".

Заклад закрили відповідно до плану оптимізації, який був ухвалений у 2022 році, розповів голова Тальнівської громади Василь Сідько:

"Зараз є така вимога – закриття сільських шкіл. Це не новина ні для кого, дається рік на обговорення, потім громадські слухання і згідно з планом оптимізації, якісь школи закривають, у якихось понижується ступінь".

Серед основних причин ліквідації закладу, як зазначив Сідько, відсутність державної субвенції на малокомплектні школи. Утримання одного учня державі вартує близько 79 тисяч гривень, а спрямовувати фінансування з місцевого бюджету вони не можуть. Натомість батьки іншої думки.

Керівник управління освіти й науки області Валерій Данилевський ситуацію прокоментував так:

"Тут повноваження виключно органів самоврядування — ні мої, ні обласної адміністрації, це повноваження виключно місцевого органу. Зараз ні я, ні керівник військової адміністрації рішення не скасує, окрім, як у суді. Таке зараз законодавство".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору