Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник запевняє, що не слід вестися на паніку, яка здійнялася нещодавно у соціальних мережах. Йдеться про медичних працівників, які працюють в шкільних та інших освітніх закладах. Нібито незабаром їх всіх звільнять, а школярі залишаться без медичної допомоги. Втім, цих спеціалістів ніхто роботи позбавляти не збирається. Навпаки департамент шукає шляхи, аби забезпечити їх більш оплачуваними робочими місцями, ніж вони мають сьогодні.
Щоб медики не залишились у «повітрі», їм пропонують не ловити гав і не чекати, що проблема вирішиться сама. Вони мають швидко визначитись і або поповнити лави сімейних лікарів, або таких дефіцитних нині педіатрів.
Також шкільні медсестри та лікарі можуть залишитись при навчальних закладах, але перед цим - потрапити до їхнього штату. Відповідно заробітну плату вони отримуватимуть вже від іншого відомства — департаменту освіти.
З огляду на медичну реформу, посаду медпрацівника у школах почнуть ліквідовувати із 4 квітня 2019 року.
— Виникла необхідність реорганізації служби в дитячій лікарні тих відділень, які ведуть дітей у садочках, школах та підлітків. Тому що 38 тисяч дітей мають укладені декларації із сімейним лікарем чи педіатром. У разі хвороби, або за необхідності отримати щеплення, вони звертаються саме туди. За їхнє обслуговування лікарям платить заробітну плату Національна служба здоров’я, — коментує Олег Стадник. — До того ж, там міститься вся інформація про пацієнтів і в електронній карті. Натомість шкільні та дошкільні педіатри декларацій не укладають. І, коли з першого липня 2019 року зникне медична субвенція, то заробітні плати медикам нараховуватиме Національна служба здоров’я згідно з підписаними з пацієнтами деклараціями. Вузькі спеціалісти теж будуть отримувати гроші за обстеження та консультації від Національної служби. А ось у випадку з шкільними лікарями виникає проблема фінансування, адже обстежень вони не проводять і консультацій за результатами таких обстежень не надають.
Натомість, у нашому місті існує серйозна проблема дефіциту сімейних педіатрів.
- Батьки в розпачі шукають ще вільних, тобто тих, хто має резерв за деклараціями. Однак, біда у тому, що його немає вже із листопада минулого року. Тому ми пропонуємо всім лікарям-педіатрам перейти в педіатричні амбулаторії, де зарплата вдвічі-втричі вища, - зауважив посадовець.
За словами Олега Стадника, не всі шкільні медики, на жаль, правильно сприймають суть реорганізації, яка гряде і від якої вже не сховатись. Тому департамент охорони здоров’я готовий шукати найбільш прийнятні варіанти вирішення питання та консультувати медиків, аби вони не залишились біля розбитого корита.
Один із варіантів, щоб заклади освіти ввели лікарів та медсестер до своїх штатів. Другий — перевести медиків до штату сімейних лікарів та педіатрів.
— Ніхто не піднімає питання дошкільних медсестер, хоча вони у штатному розписі освітянських закладів і отримують зарплату там. І працюють там уже роки. Наразі ми обговорюємо із департаментом освіти введення медсестер шкіл і фельдшерів у штат освітянських закладів, так як у дитячих садочках, — наголошує Олег Михайлович. — Ці працівники не будуть скорочені, просто переведені у штат школи, де за рахунок освітянської субвенції фінансуються лише педагоги, всі інші — за кошти міського бюджету. Таким чином вирішується проблема цих людей, коли зникне медична субвенція.
Директор департаменту освіти Сергій Воронов підтверджує, що проблема виникла з медпрацівниками, які все життя були на балансі в штаті охорони здоров’я. І саме МОЗ нині вирішує їх скоротити. Але в Черкасах хочуть зберегти ці вакансії.
— Ми будемо вводити у власний штат таких самих працівників із такими ж функціями, — пояснює Сергій Воронов. — Реорганізація відбуватиметься із 1 квітня. Тож зараз ми підготуємося та будемо просити додаткові гроші для введення таких працівників в штат нашого департаменту.
Читайте також: Кір атакує черкасців: як вберегтися від небезпечної інфекції.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram