Шевченкознавців із усього світу в Черкасах нагородили ювілейною відзнакою

20 травня 2014, 15:21

У рамках Всеукраїнського шевченківського форуму «Свою Україну любіть» та міжнародного літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій» учора в обласній філармонії 19-ох дослідників життя і творчості Великого Кобзаря заохотили символічними нагородами. Їм дісталися ювілейні відзнаки «200-років з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка».

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Цю відзнаку шевченкознавцям із усього світу вручили голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко та голова облради Валентина Коваленко.

Так, за вагомий внесок у вивчення і популяризацію творчості Кобзаря та з нагоди 200-літньою ювілею з дня його народження нагороди з рук обласного керівництва дісталися: Миколі Жулинському, Сергію Гальченку, Михайлу Наєнку, Миколі Степаненку, Олександру Божкові, Михайлу Слабопшицькому, Любов Голоті, Володимиру Поліщуку, Василю Пахаренку з України, а також Миколі Мушинці й Івану Яцканину зі Словачинни, Ярославу Лавському з Польщі, Ларисі Скрипниковій і Віталію Крикуненку з Росії, Михайлу Парипсі і Рестему Жангожа з Казахстану, Ак-Вельпасару зі Швеції, Іону Козмею з Румунії та Володимиру Некляєву з Росії.

Серед власників ювілейної відзнаки і головний редактор газети «Слово просвіти» Любов Голота. Каже: цього генія українського народу відкрила для себе ще в школі, але більш осмислено й глибоко почала сприймати його на університетській лаві.

– Тарас Шевченко – це та людина, яка вдихнула у слово, дане нам Богом, українську душу. Це неймовірний взагалі посил із неба, який втілився в цього художника, поета і просто людину, яку створила націю, – каже вона. –Шевченко – це перший хто в поезії наскільки широко вживав слово «Україна». Він володів даром візій і передбачив, можливо, й нинішній час. Коли почалися ці всі події, які досі тривають на Сході України я дозволила собі написати, що в цій війні переможе Шевченко. Зараз відбувається в людях оживлення якраз тієї національної гідності, сили та самосвідомості, яку вкладав у свій Кобзар Шевченко. Досі ми не прочитали його до кінця, Шевченко у кожного свій. Але є в його творчості те осередя, яке єднає наш народ.

Потому для всіх присутніх у залі шанувальників поета відбувся концерт під назвою «Мистецька сповідь Кобзарю».

 

Поділитись

Коментарі

Вгору