“Щоб їм стільки квітів нанесли, як моєму сину”: подробиці резонансного вбивства черкащанина

08 грудня 2020, 13:02

Підозрюваних в смертельному отруєнні 42-річного Романа Рябоконя з Умані суд посадив під варту на 60 діб. Нагадаємо, 28 листопада чоловік з жінкою орендували частину будинку. Наступного дня зловмисники запросили господарів пообідати разом. Після застілля власники заснули. Проснулася лише господарка. Її чоловік був мертвим. "Квартиранти"  вкрали цінні речі й утекли. Пізніше їх затримала поліція в Києві.

Подружжя займалося орендою житла. Подобово здавали квартири в Умані.

- Здавали гостям міста квартири багато років. Робили це офіційно, - розповідає вдова Тетяна Рябоконь. – Ми були саме в лісі на грибах, коли до нас зателефонували люди. Не пам’ятаю, як на той момент  чоловік представився. Сказав, що їм потрібно житло на добу. Нібито їхали із Західної України. Ми домовилися. Після цього вони кілька разів змінювали час заїзду.

Приїхали майбутні убивці пізно увечері. Поговорили з чоловіком Тетяни й полягали спати. Наступного дня квартиранти запросили подружжя в гості.

- Накрили стіл, наварили пельмені, - продовжує Рябоконь. – Наполягали, щоб ми з ними посиділи. Розповіли, що обоє нібито працюють кухарями й об’їздили чи не увесь світ. Показував фотографії своїх дітей. Ніби все було нормально. Але чомусь вони мені все одно здавалися підозрілими. Казала Ромі, щоб йти додому.  Та ті наполягали залишитися.

Спільники попросили викликати таксі, аби доставили їм горілки й сигарет. В цей час чоловік інсценував виграш великої суми грошей у онлайн грі.

- Квартирант бігав кімнатою й радів,бо нібито грає в азарту онлайн гру й виграв великі гроші, - каже жінка. – Його дівчина налила нам горілки й солодкої води. Ця вода була дивного кольору й гіркою на смак. Ще трохи посиділи і почали прощатися з ними, щоб піти додому.  Я ще й глянула на свій годинник. Було без п’ятнадцяти 21-ша вечора. Це було останнє, що пам’ятаю.

Додому господарі будинку так і не пішли. Раптово заснули прямо в оселі квартирантів.

- Коли відкрила очі, я напівлежала на м’якому куточку, - згадує Тетяна. – Була приблизно 3-тя ночі. Одразу схопилася за кишені халату. Там мали лежати ключі від нашого будинку. Їх не було. Не знайшла й грошей, якими розраховувалися квартиранти. Було все, як в  тумані. Коли підняла голову, побачила свого чоловіка на підлозі. Намагалася його розбудити. Коли перевернула, побачила його посиніле обличчя.

Тетяна Рябоконь босоніж по снігу побігла за допомогою до сусідів, коли зрозуміла, що сталося.

- Сусідка викликала медиків і поліцію, - говорить  постраждала. – Я ще приходила до тями. Дуже хотілося пити. В роті стояв гіркуватий присмак. З мене зняли всі золоті прикраси. В будинку було все перевернуто.  Забрали навіть дитячі подарунки. Це нелюди. В мене залишилося двоє дітей. Я не можу сказати 5-річній доньці, що її батька більше немає.

В день обрання запобіжного заходу в залі суду зібралися родичі постраждалих. Боялися, що ймовірних убивць можуть відпустити. Ті виховують неповнолітніх дітей. Мати померлого чоловіка намагалася запитати у підозрюваної, для чого вона вбила сина. Проте жінка мовчки сиділа з опущеною головою.

- Хочу, щоб вони отримали якнайсуворіше покарання, - плаче мати померлого Валентина Рябоконь. -  Щоб їх не носила земля на цьому світі. І щоб їм стільки квітів нанесли, як моєму сину. Вони забрали в мене найдорожче.

Експертиза виявила в крові загиблого Романа Рябоконя аналог препарату "Клофелін". Змішуючись з алкоголем, викликає наркотичний сон. При передозуванні часто призводить до смерті.

Підозрюваному чоловіку 31 рік. Його спільниці 28 років. Чи вчиняли вони й раніше подібне, нині з’ясовують правоохоронці. Проти ймовірних злочинців відкритті кримінальні справи за статтями "навмисне убивство" та "крадіжка з проникненням до житла".

Підготував Сергій Радченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору