Нещодавно у великих містах України, зокрема і Черкасах, пройшли акції протесту проти нераціонального виділення коштів з місцевих бюджетів. Мітингарі вимагали від влади першочергово фінансувати Збройні сили України.
Журналісти Про все запитали жителів Черкас, як вони ставляться до виділення грошей з бюджету під час війни на ремонти доріг чи приватні спортивні клуби.
Чоловік черкащанки Лілії з перших днів повномасштабної війни пішов захищати Україну. Жінка переконана, що потреби військових зараз мають бути пріоритетом при виділенні коштів.
- Під час війни, коли нашим хлопцям потрібна допомога на фронті, автомобілі, щоб вивозити поранених, дрони тощо, витрачати такі гроші (ред. - 1,5 млн грн) на спорт не доречно. Спорт потрібен, велодоріжки, басейни, але після нашої перемоги. А зараз виділяють гроші на тротуарні плитки, сакури, лаванди тощо. Потрібно віддавати більше на ЗСУ, буде перемога - тоді все інше, - каже Лілія.
У тому, що владі під час війни потрібно переглянути напрямки при розподіленні бюджетних коштів впевнена і черкащанка Наталія.
- Мій чоловік служать у лавах ЗСУ і я особисто збирала йому гроші на дрон. Коли приймають рішення не на користь перемоги, не на користь вкладу в те, щоб швидше закінчити війну і повернути наших чоловіків додому, мене це обурює. Я мрію, щоб наша влада переглянула свої погляди на розподіл бюджетних коштів і надала значення тому, що в країні йде війни. Соціальна інфраструктура (школи, лікарні тощо) - це потрібно, туди теж варто вкладати кошти. Але фінансувати приватні спортивні клуби - не на часі. Я думаю, влада могла б більш ефективно використовувати кошти, - говорить жінка.
Черкащанин Роман каже, що у військових досі є багато незакритих потреб, тому виділяти гроші потрібно першочергово їм.
- Нам не все одно, на що спрямовують бюджетні кошти. Щоб вони не йшли на приватні спортивні клуби, а на потреби Збройних сил. У нас йде війна і досі не вистачає оснащення, автівок, дронів. Зараз є потреби набагато важливіші, ніж плитка, асфальт, чи як було з барабанами в Києві. У мене знайомі воюють, вони часто пишуть про те, щоб щось потрібно, у всіх підрозділах так, - розповідає хлопець.
- Зараз військовим абсолютно все одно, яка в нас тут бруківка лежить. Їм хочеться додому. Першочергово, на мою думку, треба спрямовувати кошти на Збройні сили, тому що чим швидше закінчиться війна, тим легше нам буде. Також гроші варто виділяти на підтримку родин загиблих та полонених військових, переселенців, які постраждали від війни, а потім вже на все інше, - говорить черкащанка Анастасія.
Підтримує аналогічну думку й черкащанка Тетяна.
- Катастрофічно не згодні з тим, що зараз гроші з бюджету виділяють не на першочергові потреби. Ми обурюємося, коментарі пишемо. Зрозуміло, що на ЗСУ потрібно витрачати кошти. Це навіть не обговорюється. Взагалі, як в голові може вкладатися, що можуть бути якісь інші справи, крім цього, - каже жінка.
Черкащанка Марина вважає, що гроші з бюджету можна виділяти і на життєдіяльність міста, але перевага має бути на користь армії.
- Можна якось кошти давати і на армію, і на місто. Бо місто повинне функціонувати, ми ж тут живемо і працюємо, діти платять податки у бюджет. На перемогу, звісно, треба виділяти більше. Але в нас така корупція. Ті кошти, які знаходять у сейфах можновладці, де вони діваються? - говорить пані Марина.
Черкащанин Василь вважає, що гроші з бюджетів потрібно віддавати на ЗСУ, зокрема чоловіка обурило виділення 1,5 млн гривень на приватний баскетбольний клуб.
- У нас був муніципальний футбольний клуб "Дніпро", який "товариші" знищили. Ультрас цього клубу зараз служать у 3 штурмовій бригаді. У цьому клубі дійсно грала талановита черкаська молодь. А зараз вони (ред. - депутати) розповідають, що гроші виділяють для дітей. Для дітей треба було не знищувати "Дніпро". Я думаю, що гроші потрібніші на ЗСУ, їм щодня, щогодини потрібна допомога, - каже чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Моїм дітям потрібен не баскетбол, а живий батько": у Черкасах мітингували, щоб з бюджету виділяли більше грошей на ЗСУ (ФОТО)
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram