Кульчиковський розповів, що треба знати переселенцям, які хочуть отримати медичні послуги в Черкасах

24 вересня 2022, 18:50

Фото тематичне

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський розповів, як внутрішньо переміщеним особам укласти декларацію із сімейним лікарем та мати доступ до пільгових програм охорони здоров’я.

Згідно із наказом Міністерства охорони здоров’я, в медичних закладах Черкас внутрішньо переміщені особи приймаються сімейними лікарями без декларацій та лікарями вторинної ланки (вузьких спеціалістів) – без сформованих електронних направлень.

- Якщо людина приїхала до Черкас і хоче звернутися до профільного фахівця чи стати на облік у сімейного лікаря, їй потрібно звернутися в найближчу поліклініку, – інформує директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський. – У реєстратурі закладу людям дадуть вичерпну інформацію, хто з лікарів має резерв для укладання декларацій.

Також Всеволод Кульчиковський нагадав, що внутрішньо переміщені особи мають доступ до пільгових програм галузі охорони здоров’я.

Насамперед, це загальнодержавна програма «Доступні ліки». А пільгові категорії населення Черкас також мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації та пільговими медикаментами. Міська Програма надання медичних послуг жителям Черкас понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2021-23 роки дає можливість людям з інвалідністю пройти курс реабілітації в реабілітаційно-оздоровчій поліклініці «Астра», отримати пільгову стоматологічну допомогу та зубопротезування.

Для цього вони мають взяти довідку в департаменті соціальної політики ЧМР про те, що зареєстровані в місті Черкаси як члени нашої громади. Лікар у медичному закладі робить копію довідки і виписує рецепт на пільговій основі.

Принагідно Всеволод Кульчиковський наголошує: якщо в медичних закладах Черкас внутрішньо переміщеним особам відмовляють в обслуговуванні, вони можуть повідомити про це у департамент охорони здоров’я та медичних послуг за телефоном 0472 37 24 56.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору