Що означає будівництво нового садочка в Черкасах?

04 лютого 2021, 17:42

Наскільки пам’ятаю, однією із перших обіцянок Олександра Скічка була будівництво дитячого садочку на мікрорайоні "Митниця".

Пам’ятаю, як в 2018 році підписував документи на погодженні проєкту будівництва. Але з того часу багато чого змінилось. Й три роки пройшло. Зокрема кількість дітей в місті дошкільного віку суттєво зменшилась.

Можу точно сказати, що сьогоднішня мережа закладів ДНЗ повністю закриває потребу в таких місцях. Ба більше, назріває проблема оптимізації груп у багатьох закладах. Лише за останній рік в місті зменшилась кількість дітей дошкільного віку на 800! Й надалі тенденція не найкраща.

800 дітей - це десь чотири повноцінні садочки. Які ми не закрили. Ми створили більшу кількість інклюзивних груп (розвиваючи відповідну мережу та створюючи умови для дітей з особливими освітніми потребами).

Що означає будівництво нового великого садочку в Черкасах? Оптимізація існуючої мережі закладів і можливе закриття одного із діючих ДНЗ.

Чи закликаю я не будувати новий садочок? Ні. Аж ніяк.Я закликаю довивчити актуальну ситуацію із наповненням існуючих груп і закладів задля ефективного використання фінансового ресурсу. Можливо розумно було би використати , потенційно 50-60 млн грн з потенційного будівництва, на модернізацію існуючої мережі, адже попри зроблене за останні роки - проблем ще дуже багато.

Сергій Воронов, політик, колишній очільник департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради 

Коментарі

Вгору