Іграшки для дорослих, подарунки-віддарунки та чеки на бажання: що черкащанам дарувати на свята і яких подарунків уникати

25 грудня 2020, 19:35

Під час новорічних свят багато людей опиняються перед складним вибором, що та кому подарувати. Журналісти “Про все” зібрали ТОП найкорисніших і оригінальних подарунків, які можуть допомогти зробити цікавий презент і запам’ятатись по-особливому. 

Консультанти торговельних центрів розповідають, що якісні подарунки вже декілька років обходяться черкащанам “у копієчку”. 

- Можна придбати техніку за 10 тисяч гривень на декілька років, а можна за 3 - на декілька місяців. А можна за сім, але з гарантією. У новорічні свята найпопулярніший критерій - ціна, - розповідає консультант електротехнічного відділу Віталій Пилевенко

За чотири роки його роботи найпопулярніші новорічні товари - це електрочайники, кавоварки, мультиварки та смартфони різної вартості. 

- Роки два тому дівчина прийшла повернути подарунок свого хлопця. Вона думала, що телефон, який він подарував, коштує не менше 10 тисяч гривень - таку вартість він назвав. Але насправді він коштував близько 3 тисяч гривень і був не дуже якісний. І навіть цю суму дівчина не отримала, бо чек коханий не віддав, - пригадує курйозний випадок Віталій. 

“ІНТИМ-ТОВАРИ ТА ПРОДУКТИ - ЦЕ КЕПСЬКІ ПОДАРУНКИ”

Психологиня Анна Байбуз розповідає, що найпопулярніші подарунки можна поділити на дві підгрупи - вдалі та кепські. 

- Коли люди обирають щось у подарунок, вони спочатку думають про себе. У цьому нічого поганого немає - так влаштована наша свідомість. Тому першочергово звертаємо увагу на те, що подобається нам - за кольором, функціоналом, розміром тощо. А вже потім, згадуючи якісь “бажані” критерії, повертаємося до ідеї подарунку для іншої людини, - каже психологиня. 

Анна радить перед купівлею дарунку поцікавитися основними побажаннями відносно майбутнього презенту. Як мінімум - дізнатися перелік того, що людина буде рада отримати. 

- Для цього можна влаштувати “пробний” похід по магазинах і звертати увагу на те, про що товариш чи подруга говорить. Під час розмови людина зупиняється поглядом або словами на тому, що їй цікаве, - радить психологиня.

Якщо ж немає змоги влаштувати спільний похід - можна влаштувати онлайн-тест. 

- Скажіть, що ваш друг чи подруга схожий чимось на іншого товариша (сферою зайнятості, хобі, стилем тощо). Запитайте, що б вам порадили купити і чому (відразу декілька варіантів). Варіант, що людина не здогадається, майже рівний нулю - але принаймні ви оберете потрібну річ.

Ще один варіант, як дізнатись приховані побажання друга чи товаришки - Google-форма, яку потрібно заповнити самостійно. 

- Створіть найлегшу форму і надішліть другу з проханням її заповнити - мовляв, це у вас просять знайомі чи то ваш друг. Можна відразу створити список ваших ідей, який може доповнити інтернет-користувач. Здогадатись про “істинність” прохання так само легко, звісно.

Анна Байбуз спеціально для нашого видання сформувала ТОП вдалих і невдалих подарунків, який може стати у пригоді черкащанам. 

ХОРОШИЙ ПОДАРУНОК - АБО КОРИСНИЙ, АБО “ВІДДАРУНОК” 

Психологиня наголошує: універсальних подарунків не існує. Кожний презент потрібно обирати з урахуванням особистих якостей людини, її вподобань або інтересів. Однак хорошим подарунком вона вважає ще й ті, на яких люди можуть зекономити - і тоді можна стверджувати, що ви подарували необхідну річ. 

Гроші у перелік подарунків Анна Байбуз не зараховує, але каже, що це доволі непогана ідея. Однак з нею потрібно бути обережним: одна й та сама сума може викликати зовсім різні асоціації у вас та того, хто отримає її у подарунок. Відтак сума навіть у 500 гривень може викликати протилежні емоції. 

“Найнебезпечніші” з подарунків підбірки - навушники. Їх обов’язково слід дарувати разом із чеком на випадок поломки, аби товариш чи подруга могла обміняти зламаний подарунок чи отримати компенсацію за нього. 

До шкарпеток також варто бути уважними. Варто знати розмір ноги людини, якій ви подаруєте шкарпетки, хоча б “на око”. 

З підбірки, де подарунки коштують від 200 до 400 гривень, підвести може картинка - або не підійти до інтер’єру кімнати, або за зовнішніми характеристиками. Вихід - дарувати картину-”розмальовку” по номерах. 

Ще один варіант - презентувати не картину, а портрет людини, якій даруєте. 

- Своє фото або портрет ми підсвідомо не оцінюємо як якусь картинку чи пейзаж - це більш глибока річ для внутрішнього “Я”. Тому навіть яскраво-зелена трава на портреті чи фотографії в рамці знайде своє місце на стінах дому, - пояснює психологиня.

Гірлянда ж - універсальний декор приміщення. Незначну роль відіграє навіть її розмір або кількість кольорів - вона може бути навіть монохромною, аби сподобатися коліжанці.   

- Чоловікам можна дарувати гірлянди. Але моя порада - у коробку з декоративною прикрасою покласти міні-фото, як її можна облаштувати у приміщенні, - радить Анна Байбуз. 

Речі черкаська психологиня взагалі не радить дарувати. 

- Стиль - це особливість кожного. І навіть якщо ви точно знаєте, який принт обожнює людина, якій ви даруєте одяг, все одно можете не вгадати з відтінком або якимось ромбом, - каже пані Анна. - Але домашній халат - річ, в якій важко помилитися. Можна обрати однокольоровий, але найголовніше - щоб розмір був універсальний. Тому що можна образити людину, придбавши, для прикладу, халат розміру М, а не Л. І фраза: “ой, а я думав, у тебе менший розмір” лише образить. 

Ювелірні прикраси варто обирати разом із тим, кому ви даруватимете їх - аби вгадати і з металом, і з формою, і з розміром. У цьому також можна відчутно помилитися. 

Подарунок “Відкрий, коли…”

Редакція “Про все” радить зробити власноруч подарунок близькій людині у форматі “Відкрий, коли…”. Мета та призначення таких пакунків - скласти корисні та практичні речі в окремі пакунки і підлаштувати їх під ситуацію. Відтак можна придбати цукерки та печиво чи мармелад і покласти їх у пакунок із підписом “Відкрий, коли хочеться солоденького”. Блокнот та олівець із ручкою можна маркувати підписом “Відкрий, коли хочеться помалювати”, а вашу спільну фотографію з яскравої життєвої події підписати словами “Відкрий, коли сумно”. 

Головне у цій справі - індивідуальний підхід та оригінальність. 

Варіанти для підпису можна вигадати різні: 

- “Відкрий просто зараз” (за умови, що подарунок товариш чи подруга відкриють невдовзі, туди можна покласти навіть свіжі фрукти);

- “Відкрий, коли у тебе стрес” (шоколад позбавляє стресу, тому буде чудовим варіантом вкласти у пакунок шоколадні цукерки тощо);

- “Відкрий, коли хочеш почути улюблений голос” (у цей пакунок можна вкласти навушники, аби можна було увімкнути улюблений трек);

- “Відкрий, коли запізнюєшся на роботу” (як варіант - вкласти декілька номерів місцевих служб “Таксі” і до сотні гривень - аби товариш чи подруга скористалися вашим презентом);

- “Відкрий, коли сумніваєшся в рішенні” (вкласти мотиваційну картку з цитатою успішної людини і солодкий презент для закріплення результату”. 

Найнебезпечніший подарунок із останньої підбірки - чекова карта бажань. Дарувати її слід із урахуванням того, в яких стосунках ви перебуваєте із людиною, якій це подаруєте. Якщо вас пов’язує навіть не симпатія, а один одному ви просто знайомі - такий подарунок буде недоречним. 

ТОП-7 АНТИПОДАРУНКІВ

- Будь-що з цієї підбірки дарувати заборонено, - наголошує Анна Байбуз. - Одяг шиють за різними шаблонами, тому один і той самий розмір може мати зовсім різні заміри. Тварини - це не іграшки, їх придбання має бути добре обдуманим, а не отриманим як презент. Тому що в подальшому це породжує безвідповідальність. Інтимні іграшки - це нонсенс серед подарунків, але їх справді дарують. Єдиний випадок, коли можна їх подарувати - це якщо стосунки між вами і партнером дійшли до цього рівня. Сюди ж зараховують і нижню білизну як подарунок і для чоловіків, і для жінок - їх дарувати можна лише за умови, що ви дуже близькі. Але якщо ваші стосунки просто дружні чи ви один одному просто знайомі, то це табу.

Продукти, за словами Анни, також не подарунок. 

- Це може бути вашим волевиявленням - донести якісь фрукти, овочі чи страви до новорічного столу. Але презентувати їх як повноцінний дарунок - недоречно. Можливо хіба що тоді, коли ці продукти важкодоступні і небуденні, - розповідає черкаська психологиня.  

Останній із антиподарунків може не лише принизити самооцінку людини, а й вказати на якісь її недоліки. 

- Якщо ви помічаєте якісь недоліки, з якими вам складно змиритися - скажіть про це прямо, а не вказуйте такими дарунками. Навіть якщо ви близькі друзі, товариш чи подруга може сприйняти презент надто близько до серця. 

Нагадаємо, раніше ми писали про вартість новорічної оренди квартир і будинків у Черкасах, варіанти ялинок і цікавих декорацій житла та ціну б’юті-процедур напередодні свят 2021

Автор Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору