Ще одна громада на Черкащині заявила про перехід в ПЦУ

08 червня 2023, 19:41

В Іркліївській православній громаді віряни ухвалили рішення розірвати стосунки з церквою так званого московського патріархату і перейти до Православної церкви України, повідомляє vikka.

"Це питання в Ірклієві уже давно назріло і перезріло. Оскільки це центр громади, історичне козацьке містечко. Це нонсенс мати церкву іншої держави в умовах війни", - переконаний житель Ірклієва Олександр Юхно.

По завершенню юридичних процедур Свято-Троїцький кафедральний собор стане частиною ПЦУ і буде відкритий для вірян. Втім, у швидку перемогу за допомогою законних процедур  у громаді не вірять і передбачають довгий шлях.

"Так каже закон, якщо вони мирно не віддадуть нам ключі, то я думаю, що роками у нас будуть суди", - каже священник ПЦУ отець Михайло.

Майно церкви та Свято-Троїцький кафедральний собор зареєстровані на релігійну громаду, яка має повне право ним розпоряджатися. Тож, позитивне голосування про перехід узаконює відчуження майна.

Нині документи направили в Черкаську обласну військову адміністрацію. Віряни чекають на рішення юристів. Після чого готові переходити в українську церкву.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору