Ще більше невакцинованих черкащан відсторонять від роботи: кого це стосується

11 грудня 2021, 11:03

Фото: УНІАН

З 9 грудня починає діяти наказ міністерства охорони здоров'я, що розширює перелік професій, для яких вакцинація є обов'язковою. Якщо працівники досі не мають хоча б однієї дози, їх відсторонять від роботи без збереження зарплати.

Про це пише "BBC".

Крім освітян і держслужбовців, щеплення відтепер є обов'язковими для працівників:

  • підприємств та установ, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (відомчі державні заводи, дослідницькі центри тощо),

  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

  • держпідприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Список стратегічних підприємств Кабмін затвердив у 2015 році.

Туди входять: "Укрзалізниця" та всі її підрозділи, "Укроборонпром", "Нафтогаз", "Укрнафта", "Чорнобильська АЕС", "Антонов", "Харківобленерго", "Миколаївський суднобудівний завод", аеропорт "Бориспіль", комбінати хлібопродуктів, "Укрпошта", "Південмаш", "Інститут Патона", "Ощадбанк".

Показово, що вимога щодо вакцинації почне діяти до провідників потягів, які вже давно вимагали від пасажирів сертифікати, а самі могли бути нещепленими.

Наразі лікарі не потрапили у перелік професій, обов'язкових для вакцинації.

- Як тільки працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для відсторонення або продовження його відсторонення від роботи немає, - сказав міністр Віктор Ляшко під час брифінгу.

За словами міністра, якщо людина має хоча б одну дозу, це не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому випадку працівника мають допустити до роботи.

Люди з протипоказаннями до щеплень мають надати відповідні документи керівникам.

У МОЗ посилаються на статтю 12 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" та статтю 27 закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

Там йдеться, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

Суди в Україні вже почали скасовувати ці незаконні відсторонення з виплатою повної зарплати за період, крім того, виносять рішення швидко. Судові витрати покладають на організацію.

Мышь :

Все правильно.Люди не скот и не подопытные кролики

Вгору