Щоб в Умані з’явився ангіографічний кабінет, потрібно ще близько 11 млн грн

21 квітня 2018, 17:50

В Уманській центральній районній лікарні планують створити ангіографічний кабінет, який дозволить рятувати людей, що мають важкі серцеві захворювання. На даний момент з державного бюджету вже виділено 11 млн грн, проте потрібна ще приблизно така ж сума, щоб кабінет запрацював, пише "Вичерпно".

Посприяти у виділенні коштів з сусідніх районів, жителі яких також в першу чергу користуватимуться ангіографом, попросив депутат Євгеній Клімов на сьогоднішній сесії облради голову Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка.

За його словами найближче відділення, де є даний апарат — в Черкасах.

- Це відстань у понад 200 кілометрів. Люди у важкому стані змушені 3-4 години їхати по наших дорогах, багато з них доїжджають вже інвалідами, тому давно з’явилася необхідність відкрити таке відділення в Умані, — пояснив депутат.

Виділити кошти на умовах співфінансування потрібно до 1 травня. Оскільки, якщо у цьому році ці кошти не будуть використані, то вони повернуться в державний бюджет, наголосив обласний обранець.  Голова Уманської РДА, наскільки відомо, вже виділив близько 2 млн грн.

Створення агіографічного кабінету в Уманській районні лікарні серед пріоритетів, наголосив голова облради Олександр Вельбівець.

Довідка:

Ангіографія — це рентгенологічне дослідження судин. Від звичайного дослідження цей метод відрізняється тим, що в кровоносні судини вводять контрастну речовину — органічна сполука йоду, без якого на рентгенограмі судини не будуть видні. Проводять ангіографію після загальноклінічного обстеження пацієнта, в тих випадках, коли за допомогою іншого методу дослідження встановити діагноз не вдалося. За допомогою ангіографії судин можна виявити вади у їх розвитку та пошкодження (звуження, аневризми, мальформацію), порушення прохідності, а також вади і пошкодження різних внутрішніх органів, злоякісні та доброякісні утворення.

Коментарі

Вгору