Щоб Черкаси не потонули у фекаліях, у Світового банку попросять понад 12 млн доларів

08 грудня 2014, 15:58

2014-12-03-424x317

Черкаси – на межі техногенної катастрофи. Водоканалівці б’ють на сполох: 70% каналізаційних мереж в місті зношені. А два головні колектори, якими транспортується 70 % стічних вод міста, працюють в аварійному режимі. Якщо колектори вийдуть з ладу, то зупиниться водопостачання для 70% громадян. Виходом із такої ситуації є кредит Світового банку для тотальної модернізації каналізаційних мереж Черкас.

Такої думки дотримується директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко, інформує кореспондент Про Все.

Сьогодні під час прес-конференції він представив журналістам інвестиційний проект “Реконструкція мереж водовідведення, впровадження автоматизованої системи управіління та будівництво очисних споруд промислових вод на Дніпровській водоочисній станції”.

- При відновлювальних роботах та при плановому обстеженні каналізаційних колекторів ми виявили руйнування їх верхньої частини по всій довжині, в окремих місцях залишилась лише арматура і наповнювач-щебінь. Порив трубопроводу можливий щомиті. І слід глянути правді в очі – з часом стан колекторів буде лише погіршуватись, адже "латання дірок" не є модернізацією. А місто, тим часом, щомиті очікує на чергову аварію. Щоб Черкаси відновили систему водовідведення та провели капітальний ремонт колекторів, потрібна значна сума коштів, якої у комунального підприємства немає. Для вирішення цієї проблеми необхідно залучати інвестиції", - зазначає Сергій Овчаренко.

За його словами, латання аварійних ділянок потребує значних матеріальних затрат і в результаті не вирішує проблему вцілому. Варіантом виходу з цієї ситуації є залучення коштів кредиторів для початку тотальної модернізації каналізаційних мереж Черкас.

- Для початку глобального ремонту каналізаційних колекторів потрібно залучити кошти Світового банку. Світовий банк надав уряду кредит на суму 300 млн доларів для модернізації систем водопостачання та водовідведення. Мінрегіонбуд з ЄБРР обрали до участі десять українських міст, серед яких і Черкаси. У разі приєднання до цього проекту «Черкасиводоканалу», комунальне підприємство міста зможе отримати субкредит у розмірі 12,309 млн. доларів США на 18 років із 5-річним пільговим періодом повернення кредиту, - розповів директор КП "Черкасиводоканал".

Завдяки цьому проекту Черкаський водоканал зможе залучити інвестиції на реконструкцію головного каналізаційного колектора по вул. Чигиринській (заміна та санація існуючого трубопроводу, загальною довжиною ділянки 1840 метрів). Також ці кошти буде спрямовано на реконструкцію дільниці головного колектора по вул. Гоголя (від вул. Різвяна до вул. Добровольського, довжина ділянки 700 метрів). Планується й будівництво очисних споруд для промивних вод на Дніпровській водоочисній станції.

На сьогодні вже кілька міст-учасників інвестиційного проекту підписали субкредитні угоди для реалізації проектів. Чи підпишуть таку угоду Черкаси, незабаром вирішать депутати на засіданні сесії міськради.

Останні тенденції у будівництві, якість і ціна матеріалів, послуги будівельників - все про архітектуру, будівництво, ремонт та дизайн на будівельному сайті Stroitel.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору