У Черкасах, загалом, як і в Україні здача крові не є популярною діяльністю серед населення, адже на національному рівні не проводиться належних акцій, які б популяризували такий формат благодійності, а також не вистачає інформативної бази для майбутніх донорів, інформує Антена.
У Черкаській станції переливання крові розповіли, що потрібно знати людині, яка перший раз захотіли здати кров.
Спочатку донора записують у реєстратурі (адреса, телефон), потім він проходить клінічну лабораторію, де визначають групу крові і гемоглобін. Згодом терапевт оглядає потенційного донора, визначає дозу крові і людина йде її здавати.
Перед здачею крові донор отримує "донорський сніданок", який складається з чаю і булочки.
Після здачі крові донор отримує довідку про звільнення з роботи або навчання на два дні (перший - день здачі крові, другий - можна використати протягом року), а також отримує грошову компенсацію на обід.
Донором може бути людина з 18 до 60 років.
Протипоказання: ВІЛ, гепатити, сифіліс, онкозахворювання, хвороби крові тощо.
Перед здачею крові донор повинен добре відпочити, не їсти напередодні смажену, жирну, молочну їжу, не вживати алкоголь, за 2-3 години до здачі крові не курити.
Кров можна здавати раз у два місяці, а її компоненти - плазму і тромбоцити - кожні два тижні.
Кров можна здавати безплатно: донор отримує компенсацію на обід - 40 грн.) Компенсація за здану кров становить 16 грн за 100 мл. Доза зазвичай становить 465 мл.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram