Що буде з гривнею і доларом восени: прогнози для черкащан

04 серпня 2016, 13:02

421115

Майже всі ціни на товари та послуги в Україні перебувають у міцній залежності курсу гривні від курсу іноземних валют. Які тільки чинники не можуть впливати на рейтинг української національної валюти: стан вітчизняної економіки, ймовірні вибори до Верховної Ради, результати президентських виборів у США, світові ціни на енергоносії, бойові дії на Сході, брекзит, тобто вихід Великобританії з ЄС. До чого готуватися черкащанам вже восени 2016 року та яким буде курс гривні? Сайт vikka.ua зібрав думки експертів.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак не бачить причин для падіння курсу гривні.

"Майже рік, як в Україні немає жодних економічних підстав для девальвації гривні. Протягом цього часу три головні фактори, що формують курс, в нашій державі позитивні. По-перше, це експортно-імпортний, тобто торгівельний баланс. По-друге, притік та відтік валюти. Завдяки фінансовій підтримці, яку Україна отримує з різних джерел, у нас цей баланс плюсовий. Третє – це державний борг. Зусиллями західних партнерів Україна отримала торік реструктуризацію зі списанням частини держборгу і останній тепер не тисне на курс гривні", – поділився з vikka.ua своїми дослідженнями експерт.

На його переконання, економічне становище України сприяє не тільки стабільній фінансовій ситуації, а навіть її зміцненню. "Є один тривожний сигнал – це прогноз курсу на наступний рік, який вказав Уряд у бюджетній резолюції на 2017 рік. Там закладено досить суттєве продовження девальвації і вказана сума 27,2 грн/$. У порівнянні з сьогоднішнім курсом на ринку, що складає більше 24 грн/$, це майже плюс три гривні девальвації", – зазначив Андрій Новак.

Такий нелогічний крок з боку Кабміну голова Комітету економістів України пояснює тим, що сучасний Уряд йде шляхом попередників. "За рахунок девальвації виконується та перевиконується державний бюджет, а також вгамовуються апетити орієнтованих на експорт фінансово-промислових груп", – окреслив причини можливого падіння гривні експерт.

Водночас представник Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський, враховуючи ситуацію в Україні та за її межами, взагалі не радить довіряти будь-яким передбаченням. Ситуація з українською національною валютою, на його думку, непрогнозована.

"Доки тривають військові дії, в Україні не буде стабільної фінансової ситуації. А там наразі пожвавилися обстріли. Як кажуть, гроші люблять тишу. Інвестори потребують захисту своїх вкладів. До того ж в України є проблеми з отриманням траншу від МВФ. Крім цього на курс впливає багато чинників: вибори у США, світові ціни на енергоносії та інша зовнішня кон’юнктура. Ніхто не може спрогнозувати це", – каже експерт.

За його словами, заяви щодо курсу гривні відносно валют у даній ситуації схожі з гаданням на кавовій гущі. В той же час він вважає, що наявні в державі чинники будуть негативно впливати на курс гривні.

"Активізація військових дій призведе до втрати в економіці. Навіть прогноз Кабміну щодо економічної ситуації базується на тенденціях і не може врахувати всі варіанти розвитку подій", –  пояснює представник Національного банку України в Черкаській області.

У той же час фінансовий експерт, керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман вважає, що восени 2016 року курс гривні до долара може впасти до 30 грн/$. "У найгіршому випадку курс гривні перетне межу 30 грн/$. У кращому випадку - зупиниться на 27 грн/$. Якщо МВФ не дасть грошей, то НБУ напевно знову почне закручувати гайки, для того щоб утримати курс не вище 27 грн/$", — зазначив експерт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору