СБУ просить черкащан бути пильними і негайно повідомляти про підозрілі предмети та осіб

27 жовтня 2017, 13:02

З метою недопущення терористичних актів, диверсій та інших надзвичайних подій СБУ в Черкаській області просить черкащан бути пильними й інформувати правоохоронні органи про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності, залишені без нагляду підозрілі предмети або транспортні засоби, а також використання технічних засобів спостереження (безпілотних літальних пристроїв та ін.).

Особливу увагу слід звертати на осіб, поведінка яких викликає насторогу. Вони можуть проявляти незрозумілий підвищений інтерес до об'єктів стратегічної інфраструктури нашої держави (військові частини, будівлі підприємств, організацій чи установ, у т.ч. органів державної влади та місцевого самоврядування, місць масового скупчення людей тощо).

У разі виявлення зброї чи вибухових пристроїв, наявності даних про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, інформації про їх наміри здійснити діяльність на шкоду національним інтересам України черкащан просять повідомити про це до управління Служби безпеки України в Черкаській області за номером «гарячої лінії»: (0472) 37-92-44 або ГУ НП в Черкаській області за номером «102».

Також СБУ надає рекомендації, як громадянам правильно орієнтуватися і діяти в екстремальних і надзвичайних ситуаціях.

Як поводитись при виявленні підозрілого предмету, який може виявитись вибуховим пристроєм?

- Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися в цьому місці, не залишайте цей факт без уваги.

- Якщо ви виявили річ, в якої немає господаря, в громадському транспорті, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити, чия вона і хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водієві.

- Якщо ви виявили невідомий предмет у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо власник не встановлений - негайно повідомте про знахідку у найближче відділення міліції.

- Якщо ви виявили невідомий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію або охорону.

В усіх перерахованих випадках:

а) не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

б) зафіксуйте час виявлення предмету;

в) намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

г) обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам'ятайте, що ви є дуже важливим свідком);

Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибухівкою.

Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може бути небезпечним.

Коментарі

Вгору