Санепідемслужба Черкас припиняє здійснювати дослідження

12 лютого 2014, 12:37

Про це повідомив головний державний санітарний лікар міста Василь Загородній під час наради у виконкомі. Санепідемслужба більше не може здійснювати дослідження на неповірених приладах, для поліпшення ситуації слід провести тендерні процедури, проте цей процес затягнеться аж до кінця весни.

Про це повідомляє МІА "Черкаси".

В цей час епідеміологічна ситуація у місті стрімко погіршується, лікарі фіксують усе частіші випадки небезпечних хвороб, що викликані гострими інфекціями. За минулорічними підсумками, в Черкасах зросла захворюваність на гастроентерологічні, гострі респіраторні інфекції та туберкульоз. По Україні ситуація ще гірша — зареєстровано аж 7 випадків черевного тифу.

— Ми сьогодні дуже мало впливаємо на ситуацію, тому що відповідно до Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» ми не можемо їх перевіряти, а таких — 60 %, — констатує Василь Загородній.

Підприємства, що перебувають на звичайній системі оподаткування — низького ступеня ризику і перевіряються раз на 5 років, середнього ступеня — раз на 3 роки і високого ступеня (продовольча група магазинів, заклади громадського харчування, дитячі садки, школи) — раз на рік, при цьому санепідемслужба письмово повідомляє, що через 10 днів здійснюватиме перевірку. Тому ситуація з гострою кишковою інфекцією на сьогодні —некерована.

За словами Василя Загороднього, під час перевірки рідко виявляються порушення, тому що підприємство готувалося до неї, а вже через декілька діб на тому ж місці виникає спалах кишкової інфекції.

Про це свідчать показники за січень поточного року. Кількість захворювань на сальмонельоз зросла на 13 випадків, ентерити — в 2,6 раза, сума гострих кишкових інфекцій — удвічі, педикульоз — у 8 разів. Випадків захворювання на туберкульоз органів дихання та хворобу Лайма також на 2 більше. В січні зареєстровано 25 випадків вірусних гепатитів, що є особливо небезпечними хворобами, оскільки викликають тяжкі ускладнення, і людина може залишитися калікою на все життя.

Сьогодні санітарну службу у Черкасах скорочено на 72%, дезінфекційна станція повністю ліквідована, тому показники захворюваності насправді не відповідають дійсності, а є значно вищими.

— Я звертаю увагу, що черкащанам сьогодні потрібно бути дуже обережними. Оскільки наразі ми припиняємо будь-які дослідження у звʼязку з неповіреністю жодного приладу. Коли ситуація зміниться, важко сказати, бо для цього треба провести тендер. Тому процес затягнеться, певно, аж до травня, — зазначив головний санітарний лікар Черкас.

Якщо до санепідемслужби надходить велика кількість звернень від громадян про порушення у певному місці санітарних умов, то спочатку місцева санепідемслужба повинна звернутися в Держсанепідемслужбу України, отримати письмовий дозвіл і тільки тоді здійснювати перевірку. Ефективність таких перевірок, зазвичай, дуже низька. На жаль, зараз законодавство України сформоване таким чином, що контроль у сфері епідеміологічної ситуації на підприємствах практично не здійснюється.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору