Антон Яценко доопрацював резонансний законопроект про особливості святкування Рош Ха-Шана в Умані

12 лютого 2014, 12:10

 

Резонансний законопроект, автором якого є народний депутат України Антон Яценко, став предметом для обговорення серед єврейської громади, яка досить бурхливо відреагувала на появу документа, наданого для загального ознайомлення 15 січня 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата Антона Яценка.

Як відомо, в період святкування Рош Ха-Шана могилу цадика Нахмана в Умані відвідує близько 30 тисяч хасидів. Тому, аби задовольнити інтереси уманчан та гостей міста, за ініціативи народного депутата Антона Яценка, з метою доопрацювання проекту закону «Про особливості святкування Рош Ха-Шана в місті Умань Черкаської області», було створено робочу групу до якої були запрошені уповноважені особи «Міжнародного благодійного фонду ім. Рабі Нахмана з Брацлава», які представляли інтереси хасидів.

Для того щоб забезпечити захист прав та інтересів як самих паломників, так і місцевого населення було внесено зміни щодо встановлення меж спеціальної території паломництва.

В новій редакції законопроекту передбачено, що межі спеціальної території паломництва визначаються за рішенням органу місцевого самоврядування, але обов’язково мають бути ураховані певні вулиць, зокрема вул. Пушкіна, вул. Белинского, пров. Толстого, вул. Софії Перовської, вул. Кулика, пров. Проїзжий, вул. Прохожа.

В новій редакції враховано і традиції святкування одного з найважливіших єврейських свят. З огляду на те, що під час святкування Рош Ха-Шана хасиди не можуть користуватися електронними засобами, то тепер прохід на спеціальну територію паломництва буде здійснюватися при наявності перепустки. Відтепер ще до початку безпосереднього святкування паломники зможуть придбати перепустку розраховану на весь період святкування.

Також внесено зміни і до вартості перебування на спеціальній території паломництва. А саме, вона не може бути меншою 10-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на весь період святкування.

З метою недопущення зловживань, передбачено відповідальність для правопорушників у вигляді штрафу. За порушення вимог закону на порушників накладається штраф в десятикратному розмірі вартості самої перепустки.

Доопрацьований робочою групою проект Закону України «Про особливості святкування Рош Ха-Шана в місті Умані сьогодні знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.

Нагадаємо, народний депутат Антон Яценко 15 січня вніс до Верховної Ради законопроект, що регламентує перебування хасидів-паломників в Умані під час святкування єврейського нового року Рош ха-Шана.

- Це питання складне, неврегульоване на законодавчому рівні. Я отримав сотні звернень від жителів міста з наріканнями на дискомфортне проживання в місті в період перебування в ньому паломників. Під час паломництва хасидів, місто несе колосальні затрати на забезпечення порядку. Велике навантаження лягає на заклади охорони здоров’я та комунальну сферу. Тому необхідно, щоб всі питання були врегульовані на законодавчому рівні. Місто повинно мати з цього користь. Тому, мною було розроблено і подано на розгляд до Верховної Ради України законопроект «Про особливості святкування Рош Ха-Шана в місті Умань Черкаської області» в якому пропоную організувати для паломників окрему територію з контрольно-пропускними пунктами, з врегульованими правилами поведінки на ній. Це дасть можливість щорічно отримувати на розвиток міста додаткові кошти. Плата за пропуск зараховуватиметься до міського бюджету та в подальшому розподілятиметься на розвиток інфраструктури міста – ремонт доріг, освітлення вулиць, упорядкування дитячих та спортивних майданчиків, поліпшення умов у медичних закладах міста, - говорить Антон Яценко.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору