Ринок на Пастерівській може спричинити екологічну катастрофу в місті

29 квітня 2014, 13:28

Підприємці з оптового овочевого ринку по вулиці Пастерівській вже вдруге завадили працівникам "ЧЕЛУАШУ" здійснити очистку колектора зливової каналізації, що знаходиться під торговими павільйонами. Працівники ринку вважають, що таким чином їх намагаються "вижити" з Пастерівської, натомість комунальники стверджують - якщо не виконати цих робіт, у місті виникне екологічна катастрофа. 

Сьогодні о 9.00 на ринку по Пастерівській знову конфліктували. Працівники КП "ЧЕЛУАШ" вже вдруге завітали на ринок, щоб почистити колектор зливової каналізації, доступ до якого вони мають лише через люки, розміщені на території ринку. Великовантажні ж машини блокують цей доступ, а самі підприємці категорично проти таких дій комунальників. Вони вважають, що справжня причина візиту комунальників полягає в тому, щоб завадити нормальній роботі ринку, а не в нагальній чистці колектору.

- Сьогодні ми приїхали на ринок, щоб приступити до виконання робіт по очистці колектора зливової каналізації, який забитий, - зазанчає директор комунального підприємства "ЧЕЛУАШ" Олександр Нікіпєлов. - Тут неподалік є насосна станція, яка відкачує дощові води. Коли після сильних дощів насосна станція починає відкачувати воду, то із колодязів зливовї каналізації фонтанує вода, оскільки колектор забитий. Його з 1989 року жодного разу не чистили. Тому, щоб запобігти екологічній катастрофі, виникла необхідність здійснити його прочистку. Ми повинні запобігти виникненню небезпечної ситуації, адже грунтові води можуть підмити фундамент якоїсь будівлі, і вона завалиться.

За словами Олександра Нікіпєлова, працівники комунального підприємства на сьогодні не мають фізичного доступу до колектора, оскільки адміністрація ринку досі не прибрала вантажівки та торгівельні точки з люків каналізації.

- Складність цього процесу полягає у тому, що на території ринку розміщено п'ять люків, які дають доступ до цього колектора. На сьогодні, незважаючи на офіційні листи та попередження від нашого підприємства, адміністрація ринку не прибрала вантажівки та торгівельні точки з цих люків, тому наші працівники не мають фізичного доступу до колектора. Підприємці з ринку думають, що їх хочуть розігнати, але наразі про це навіть мова не йде, - розповідає директор КП "ЧЕЛУАШ".

Директор же ринку по вулиці Пастерівській Олександр Островський стверджує, що він не бойкотує роботу комунальників і абсолютно не проти прочистки колектора. Його обурює штучна паніка, яку створюють навколо цього питання, яка дискредитує підприємців та ринок в очах покупців.

- По-перше, комунальники хочуть здійснити прочистку каналізації, проте ніяких документів на розкопки вони не мають. По-друге, якщо працівникам необхідно провести певні роботи, то до мене має прийти директор "ЧЕЛУАШу", ми з ним спокійно обговорюємо ситуацію, вони прочищають зливову каналізацію і питання вирішується. Я взагалі не бачу тут проблеми. Натомість на ринок із комунальниками збирається якийсь незрозумілий натовп. Сьогодні тут і представники "Самооборони", "Правого сектору", купа якихось людей. Ця паніка спеціально штучно створюється, щоб спаскудити підприємців та імідж ринку, - обурюється Островський.

Після гучних перемовин з лайкою, сторони нарешті дійшли компромісу. Директор ринку по Пастерівській запропонував перенести очистку каналізації на завтра. Він обіцяє посприяти цій процедурі, але з єдиною вимогою - директор "ЧЕЛУАШу" повинен прийти з кількома працівниками, а не приводити з собою "групу підтримки" і не перетворювати усе на виставу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору