Поки корсунці чекають офіційних результатів проб води від обласного лабораторного центру, попередню інформацію та певні власні напрацювання подало Корсунь-Шевченківське районне лабвідділення ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України", повідомляє видання "Надросся".
Представник від районного лабвідділення Наталія Власенко, під час засідання постійної комісії районної ради з питань охорони навколишнього середовища, врегулювання земельних відносин та агропромислового комплексу озвучила такі дані:
– Результати аналізів проб води свідчать про те, що ніякого хімічного забруднення не було. Це точно. У нас надзвичайно високий рівень бактеріального забруднення. Від 13 серпня індекс ЛПК сягав до 240 тисяч. Станом на 17 серпня зафіксоване зниження до 70 тисяч. (відповідно до вимог чинного законодавства він становить 5-10 тис., залежно від виду водойми), - розповіла Наталія Власенко.
Багато говорили про рівень розчиненого кисню у воді. Цей показник, за результатами досліджень, не відповідає допустимим рівням (не нижче 4,0 мгО2 на дм. куб у будь-якій пробі, відібраній до 12 години), але надзвичайно високий рівень біологічного споживання кисню – БСК-5 ( повинен не перевищувати 3,0 мгО2 на дм.куб).
Споживають його ті ж самі синьо-зелені водорості, особливо активно – в нічну пору доби. Окрім цього, використовується він для окиснення біомаси в процесах так званого «самоочищення». Тому й береться такий аналіз, як БСК – біохімічне споживання кисню. Показник БСК має бути не вище трьох. У нас же він доходить до дев’яти. Тобто, маючи нормальний рівень кисню розчиненого, його не вистачає для наявної біомаси. У телефонній розмові із колегами ми дізналися, що дослідження зразків загиблої риби, які провела ветслужба Черкас, також показали наявність лише бактеріального забруднення.
- За результатами аналізів (від 13 серпня) найнижчий рівень кисню зафіксований саме в Яблунівці – 2,7. А рівень кисню вночі через споживання може падати на 2,5 одиниці. То скільки кисню вночі може залишитися у воді? 0,3. Цього недостатньо, щоб виживали навіть карасі, – вніс доповнення представник від громадськості Олег Собченко.
- Окрім цього, – додала пані Наталія, – на сьогодні у нас виникає ще одна проблема: є ймовірність, що риба, визбирана під час екологічної катастрофи малограмотним населенням, може бути спожита. А відтак маємо реальну загрозу спалаху ботулізму. Тому слід бути особливо обережними при покупці риби (в першу чергу, в’яленої, сушеної тощо), особливо в місцях несанкціонованої торгівлі, адже можна придбати інфіковану "жертву", виловлену із Росі разом із важким інфекційним захворюванням.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram