Допомога медзакладам на понад 18 мільйонів гривень, допомога понад 80-ти медичним закладам області, страхування медиків, придбання обладнання, засобів захисту, витратних матеріалів та багато чого іншого стало можливим завдяки активній діяльності фонду боротьби з пандемією коронавірусної інфекції “Спільнодія Черкащини”. Нині Черкащина знаходиться серед лідерів по забезпеченості медичних закладів засобами індивідуального захисту. Сьогодні в середмісті Черкас активні учасники фонду та представники організацій-донорів отримали нагороди за свою участь в діяльності Спільнодії.
На початку заходу очільник Черкаської ОДА Роман Боднар повідомив присутнім, що коли ВООЗ оголосила кооронавірусну інфекцію пандемією, жоден орган місцевої влади не міг спрогнозувати, що це буде сильний удар по економіці.
- Я вам скажу чесно: влада в таких екстремальних умовах не була готова сама вжити адекватні заходи. І в цей складний час якраз бізнес підставив своє плече, громадські активісти, які витрачають свій час на реалізацію проекту - дуже швидко ці три складові суспільства (громада, соціально-відповідальний бізнес і влада) у складний момент об'єдналися. Шкода, що саме коронавірус став каталізатором такого об'єднання, але бізнес проявив оперативність та свої логістичні можливості, - повідомив пан Роман. - Проект народився у перші дні, коли вводився карантин, коли навіть фахівці не могли зрозуміти, з якою небезпекою зіштовхнулися. Цей формат платформи взаємодії бізнесу, громади та влади показав працездатність та ефективність. І ми хотіли б, щоб платформа ця була стартапом для розвитку освіти, культури тощо, оскільки це міні-модель держави.
Зі слів керівників обласних медичних закладів, на початку пандемії всі розуміли, що влада самотужки не зможе втримати ситуацію. Олександр Дудник - головний лікар Черкаської обласної клінічної лікарні пригадує, що аналізуючи ситуацію на початку епідемії, медичні заклади розуміли, що все потребує великих витрат і зусиль.
- Лише завдяки об'єднанню зусиль вийшло щось зробити - виділення резервних коштів на лікування хворих з обласного бюджету, допомога бізнесу, які приїжджали з допомогою. Хочу сказати велике дякую всім, хто приєднався до допомоги медицині та хворим. Завдяки тому, що цей спільний кулак діяв проти коронавірусу, медпрацівники були впевнені, що у них будуть дезінфікуючі засоби, особисті засоби захисту, а всі пацієнти чули, що є такі поставки, - зауважив медик.
Ключовим партнером проєкту стало одне з найпотужніших підприємств регіону та України – агрохолдинг МХП. Підприємство та його структурні підрозділи спрямували на боротьбу з “COVID-19” 84 мільйони гривень, з яких 14 було виділено на Черкащину.
Координатор Черкаського штабу від МХП Руслан Пономаренко зауважив, що отримана сьогодні нагорода не лише команді, яка безпосередньо брала участь у роботі штабу й платформи, а й усій команді МХП, яка завжди небайдужа до суспільних процесів і не стояла осторонь у боротьбі з коронавірусом.
- Створена платформа - яскравий приклад того, як влада, бізнес і громада здатні вести діалог заради результату. - І результат дійсно є. Якщо подивитися на статистику захворюваності, то на Черкащині ситуація була найбільш контрольованою з перших днів епідемії. Наші заклади охорони здоров’я були одними з найбільш забезпечених засобами індивідуального захисту і необхідним обладнанням. До ініціативи МХП активно долучилися інші місцеві бізнесмени, завдяки цьому нам вдалося додатково зібрати ще шість мільйонів гривень, – зазначив Пономаренко.
Однією з найбільших учасників “Спільнодії” стала ГК "ЛНЗ (LNZ Group), яка виділила для Фонду 3 мільйони гривень.
- Захистити тих, хто захищає нас! Допомогти тим, хто бореться з хворобою! Зберегти робочі місця під час пандемії - такою має бути сьогодні соціальна політика відповідального бізнесу. Підтримка медиків для ГК ЛНЗ завжди принципове питання, тим більше у такий складний час. Крім участі в Спільнодії Черкащини, ми також на постійній основі опікуємося Шполянською ЦРЛ на потреби якої під час пандемії направлено близько мільйона гривень: закуплено сучасний апарат ШВЛ, концентратор кисню, ліки та інше, - розповів директор "Лебединського насіннєвого заводу" Анатолій Ткаченко.
Поєднання знань і сил медпрацівників, влади та коштів бізнесу, які надходили на рахунки благодійних фондів, створило можливість, яка надавала сили медикам працювати з чимось невідомим. Саме так вважає головна лікарка Черкаської обласної інфекційної лікарні Світлана Волгіна.
- Ви навіть не можете уявити наскільки ми відчули вашу підтримку. Наша робота не закінчується і завдяки якісній апаратурі, яку ми отримали, ми відчуваємо себе зручно та захищено, - повідомила пані Волгіна.
Дякуючи медикам та Роману Боднару за відзнаку діяльності МХП у спільній боротьбі з епідемією, директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай розповіла, що на різних процесах роботи «Спільнодії Черкащини» працювала велика команда: були залучені понад 50 працівників фонду, чотирьох підприємств МХП в області та центрального офісу агрохолдингу.
- Я пишаюся бути частиною спільноти, яка ініціювала проєкт «Спільнодія Черкащини» і діяла у важких умовах, як єдиний організм. Вдячна нашим чудовим партнерам – Черкаській Агенції Регіонального Розвитку та ГО «Молода Черкащина». Дякую Черкаській ОДА – Ларисі Кошовий, Роману Карманнику, Олені Шаповал та Роману Боднару – за постійний зворотній зв'язок, координацію наших дій та безліч спільних поїздок по медзакладам області. Всім волонтерам та бізнесу, які долучилися до нашої платформи, – ми дійсно стали справжньою командою! І, звичайно, низький уклін нашим медикам! – наголосила Тетяна Волочай.
Зі слів директорки Черкаської агенції регіонального розвитку Любові Ропало результати діяльності фонду - робота не однієї особи, а справді спільнодія.
- Місцевий бізнес у доволі складний час включився і проявив свою громадянську й соціальну позицію, завдяки чому ми могли допомагати лікарям, - переконана пані Ропало.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram