“Розголосила таємницю слідства”: судді у справі вбивства черкаського журналіста оголосили підозру (відео)

17 липня 2020, 11:40

Судді Городищенського райсуду Людмилі Синиці оголошено підозру за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності та за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. Зі слів активістів, рік тому суддя в ході судового засідання порушила таємницю слідства, викривши таємного свідка у справі. Підозру судді оголосили вчора, 16-го липня, одразу після чергового засідання, на якому колегія продовжила запобіжні заходи трьом фігурантам справи вбивства Василя Сергієнка.Про це повідомляє корсунська журналістка Галина Добровольська.

- Представник Генпрокуратури намагався вручити підозру судді в коридорі установи в присутності свідків. Оголошення підозри зафіксовано технічними засобами. Суддя не прийняла документ і без коментарів піднялася на другий поверх райсуду, - написала журналістка на своїй сторінці у "Фейсбук" та процитувала представника Офісу Генпрокурора. - Суддя Людмила Синиця підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 343 та ч. 2 ст. 387. Не зважаючи на відмову, особа набуває статусу підозрюваного. Далі буде здійснюватися досудове розслідування, за результатами якого буде вирішуватися питання щодо скерування справи до суду.

На фото: суддя Синиця (зачитує документ) під час одного з судових засідань

Пані Галина зазначила, що суддя вчинила згадане порушення ще торік, розголосивши під час одного з засідань дані іншої кримінальної справи по замовнику вбивства журналіста. Не зважаючи на попередження прокурорів про неправомірність такої поведінки.на фото: Олег Собченко

В свою чергу, товариш загиблого журналіста - корсунський активіст Олег Собченко сподівається, що суддя, яка порушила закон, понесе заслужену відповідальність.

- Не так часто доводиться бачити суддів у якості підозрюваних чи на лаві підсудних. Але саме ця справа, на мій погляд, проста і явна. Головним наслідком злочину судді Синиці стала відмова конкретного підсудного від співпраці зі слідством, на яке він вже був погодився, і просив застосувати щодо нього заходи безпеки у вигляді переведення його до іншого закладу утримання. Але начальник черкаського СІЗО, обласний прокурор, а найбільше судді - зробили все, щоб Горбенко зрозумів, що держава неспроможна захистити його, як свідка ,бо слідчим навіть не вдалося перевести його з одного СІЗО на інше, а судді оприлюднили факт його намірів давати свідчення. Як він лишився живий- я не знаю, - зазначив пан Олег у своєму дописі в соцмережі. - Для України оголошення підозри судді - екзотика. Хоча судді у нас поводяться дуже погано - скоюють п`яні ДТП, беруть хабарі чи не найбільше у світі. Але підсудний суддя, а тим паче засуджений- вкрай нечастий випадок.

на фото: Василь Сергієнко

Нагадаємо, корсунського журналіста Василя Сергієнка було вбито 4-го квітня 2014 року. Його викрали у дворі власного будинку, а вже наступного дня тіло чоловіка знайшли в лісі зі слідами тортур. Згодом правоохоронцями було затримано п’ятьох підозрюваних — Недибалюка, Горбенка, Воронкова, Завражина і Вадима Мельника, якого слідство вважає організатором.

Поділитись

Коментарі

Вгору