Робота у колгоспі та реалізація взуття, – як відомі черкащани заробили свої перші гроші

26 жовтня 2017, 16:18

За життя люди можуть змінювати кілька робіт, але перше працевлаштування та отримана перша заробітна плата запам’ятовується назавжди. Хтось купував на отримані «пам’ятні» кошти одяг та витрачав на студентське життя, чи розваги, а дехто вкладав їх у сімейний добробут. «Про все» поцікавилося у черкащан, якою була їхня перша робота та скільки за неї вони отримували.

Підприємець та меценат Араік Мкртчян

- Першим місцем моєї роботи був колгосп. Тоді ми разом з братом допомагали батькові. Мені було 14 років. А перша офіційна робота була вже перед армією. Мені було 19 і я працював водієм у ЖБК у місті Абовян (Вірменія), заробляв 120 рублів. Перші великі гроші почав заробляти дещо згодом. У 1989 році я почав займатися реалізацією взуття і вже за декілька років це почало приносити непогані гроші. Взагалі ж переконаний, що до будь-якої роботи треба ставитись із душею та стовідсотковою самовіддачею, і тоді вона буде приносити не тільки задоволення, але й прибуток.

Черкаська зоозахисниця та блогер Олена Литвинова

- Перші гроші були за оплачувану шкільну літню практику. Всі вони пішли на дві касети із жахливим звуком із кіоску звукозапису.

Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський

- Після п’ятого класу, якраз під час літніх канікул, ходив збирати яблука у колгоспному садку. Ми їх збирали і складали в ящики. Заробив тоді аж 24 карбованці. А перша доросла робота була вже після інституту та армії на лікеро-горілчаному заводі десь у 23 роки. Був там бухгалтером. Писали тоді все від руки. Уявіть, як то було працювати на такому заводі для людини, яка взагалі не вживала алкоголь. А зарплату витратив на сімейні потреби – записувалися в чергу на диван та стінку. Зараз ці меблі, як спогад, у батьків стоять.

Місіс Україна Всесвіт 2017, Місіс Україна Відкритий Світ, Місіс гладацьких Симпатій Відкритий Світ, Місіс Україна Інтернет Вибір 2017, володарка титулу Mrs Beautiful Women Universe Юліана Короченцева

- На останньому курсі слідчо-криміналістичного факультету Луганської академії внутрішніх справ я проходила стажування у слідчому управлінні міста Черкаси. Планувала там й працювати. Але доля склалася так, що я залишилася у луганському гарнізоні міліції. Мене було запрошено працювати у Головному обласному управлінні на посаді прес-офіцера. Я писала статті для відомчої газети, виступала на радіо, готувала новини кримінальної хроніки на телебаченні та вела урочисті заходи. На першу свою зарплату я купила ультрамодні на той час чобітки с гострими носиками - це було близько п'ятнадцяти років тому - та цей жах я пам'ятаю дотепер. Але після прет-а-порте  міліцейського статутного взуття  вони здавалися от-кутюр (смієтьсяред.)

Заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань

- Перша робота була інспектором ДПІ м. Київ. Знайшов її через деканат університету. Якщо чесно, то не запам`яталося особливо нічого. Пригадую, було дуже далеко добирався до роботи - приблизно 1 год. 40 хв. Зарплата була 140 грн. Оскільки ще в той час навчався у магістратурі, то витрачав її на життя у гуртожитку.

Коментарі

Вгору