Черкащанин Артем Бас уже 9 років працює адміністратором системи “Урожаю”. Раніше чоловік працював за фахом у рекламній фірмі “Рената” та був адміністратором системи в “Черкасиобленерго”. Про вакансію ж у ТОВ “НВФ “Урожай” дізнався випадково, за оголошенням, про що зараз не шкодує.
Професійну освіту Артем Бас здобував у Черкаському державному бізнес-коледжі. Власне, там він вперше і побачив комп'ютер. Зараз в адміністратора “в підпорядкуванні” великий парк техніки: приблизно 220 комп'ютерів, а також 120 планшетів і 70 ноутбуків.
- Тобто, вільного часу на роботі не буває. Власне, в мої завдання входить: ремонт комп'ютерів, встановлення ПЗ, зв'язку, підтримка користувачів, взаємодія з провайдерами і т.д. Зрозуміло, що за кожним комп'ютером стоїть людина, яка може “не дружити” з технікою. Тому, звичайно, робота адміністратора системи — це робота не тільки з “залізом”, а й з людьми. Одному співробітникові досить один раз пояснити правила користування технікою, і він буде працювати. Іншому — кілька разів треба пояснювати. І бути готовим до того, що людина буде приходити з питаннями знову і знову. Так як на підприємстві багато підрозділів, потрібно відправляти інструкції всім користувачам, щоб знизити до мінімуму проблеми і поломки. На щастя, зараз є віддалений доступ до комп'ютерів, і не потрібно постійно виїжджати до співробітників в інші офіси. Це дуже спрощує роботу, - говорить пан Артем.
Адміністратор системи розповідає, що у карантин завдання трохи змінилися: треба було підготувати комп'ютери для роботи з дому, налагодити доступ і т.і.
- Взагалі в аграрній компанії трапляються аврали не тільки у тих, хто працює в полі. Якщо в період посівної або збиральної кампанії, планшети, з якими працюють наші агрономи, виходять з ладу, необхідно швидко включатися і виправляти ситуацію. Незалежно від того, трапилася поломка в вихідний або святковий день, - каже Артем Бас.
За його словами, працюючи адміністратором системи, неможливо залишатися з отриманим багажем знань, потрібно постійно продовжувати вчитися, дізнаватись про нове, що називається, “тримати руку на пульсі”.
- Взагалі я звик постійно вчитися, і не тільки за фахом. В кінці минулого року ми з дружиною і двома дітьми переїхали в будинок, який я сам побудував. Якщо фундамент і стіни мені допомагав будувати батько, то все інше робив сам: зробив сходи на другий поверх, провів електрику, поштукатурив стіни, поклав плитку, зібрав меблі. Все освоював сам: консультувався з фахівцями, дивився ролики в YouTube. Зрозуміло, що то був непростий період: кожен день після роботи я будував. Іноді вдавалося подрімати тільки пару годин. Але зате, як і планували, переїхали в своє житло 31 грудня 2019 року, - розповідає чоловік.
А на ділянці біля свого будинку Артем Бас заклав великий сад і посадив 100 кущів винограду 30 різних сортів.
- Не можу сказати, що захоплення землею в мені розвинули батьки. Як в дитинстві, так і тепер не люблю працювати на городі. Але сад і виноградник — це інше, хоча і вимагають багато часу і сил. Робота в саду — кращий спосіб перемикатися від роботи за комп'ютером. Можливо, на моє захоплення вплинула праця в аграрній компанії, - говорить пан Артем.
Також у вільний час адміністратор системи любить їздити на велосипеді.
- Дорога на роботу займає 20 км туди і 20 км назад. За 2019 рік проїхав 7500 км. Також беру участь в велопоїздках на тривалі дистанції (від 200 до 1 тис. км), які організовує французька компанія Audax Club Parisien. Максимальна дистанція, яку я проїхав — 650 км за 35 годин. Цього року готуюся подолати 1 тис. км на велосипеді за одну поїздку, на це дається 75 годин, - розповідає Артем Бас.
До речі, ще одна важлива частина життя Артема - донорство. Чоловік здавав кров вже не менше, ніж 25 разів та вірить, що таким чином допоміг комусь.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram