Рідні загиблих бійців АТО можуть залишитися без грошей через махінації у свідоцтвах про смерть

24 червня 2014, 22:41

Поки одні гинуть, захищаючи Україну, інші наживаються на людському горі, - йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Причини смерті у свідоцтвах українських солдатів не відповідають дійсності. Наприклад, у свідоцтві про смерть Миколи Бондарука, якого розстріляли під Волновахою, чомусь написано про те, що "смерть настала внаслідок нападу з метою убивства чи нанесення ушкоджень".

Військові переконують, що у свідоцтвах має бути написано про смерть під час бойових дій, але справжню причину смерті солдатів вказувати в документах лікарі чомусь не поспішають. Медики проблем у хибно встановлених причинах смерті проблеми не бачать. Мовляв, не слід звертати на це увагу.

Голова центральної військово-медичної комісії стверджує, що із сотні тіл, які привезли у його шпиталь із зони бойових дій, поки лиш 40 отримали висновок, що загинули під час військової операції.

Матері солдатів виростили героїв, які захищали Батьківщину до останнього, а нині змушені читати записи, які брехнею крають серце. Наприклад, одного солдата поранили в голову, шию та ноги, в труні було повно крові, а в свідоцтві чомусь написали, що у нього - лише поранення в шию. Вуличні розбірки як причину смерті вказали всім 16 солдатам, які загинули на світанку 22 травня.

А перекручені формулювання у первинних документах відкривають шлях до великих махінацій уже державного рівня. Через них родичі загиблих військових можуть залишитися без ніякої допомоги від держави. Зі слів рідних та близьких, їм обіцяли компенсування збитків в розмірі 600 тис. грн за кожного загиблого.

Лише після першої медичної експертизи перед родичами загиблого відкривається довга дорога до обіцяної державою компенсації: військкомати, військово-медична експертиза, відділ фінансів Міноборони. На кожній сходинці сидить державний службовець, який вирішує - визнавати загиблого вояком чи ні. Із незрозумілими документами - це ідеальне поле для корупції. Родичі загиблих солдатів переконані, що маніпуляціями із документами чиновники просто готують собі зручну годівницю.

Кошти, які обіцяє держава родичам загиблих, - це мізер, який ніколи не компенсує втрати, але навіть їх отримати важко. Саме тому програма "Гроші" бере на жорсткий контроль кожну гривню, яка адресована постраждалим. А голова центральної військово-медичної комісії пообіцяв поспілкуватися із МОЗом та експертами, щоб вони були більш уважними і краще визначали причину смерті.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що сім'ям загиблих українських військових виплатять по мільйону гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору