Рейдерське захоплення агрофірми на Черкащині: київський журналіст назвав прізвища “нових” власників підприємства (ОНОВЛЕНО)

20 березня 2023, 18:01

Фото: ТОВ "Красногірське"

У п’ятницю, 17 березня, на Черкащині розгорівся скандал щодо нібито рейдерського захоплення агропідприємства. Інформацію про цю ситуацію на своїй сторінці опублікувало ТОВ "Красногірське". Проте з документів, які згодом з'явилися в соціальних мережах, стало зрозуміло, що йдеться про ТОВ "Красногірський олійний завод". Ці два товариства є афілійованими, тобто в їхній структурі власності перетинаються одній й ті самі люди.

На сторінці ТОВ "Красногірське" повідомили, що в п'ятницю зранку на їхні підприємства, які розташовані за однією адресою, приїхали "рейдери".

- Зловмисники зігнали спеціалістів в один кабінет, погрожуючи пістолетом, із серверної кімнати “видерли” техніку, і привели в кабінет нового директора. Як виявилось, всього за одну ніч можна багато разів зробити перереєстрацію, змінити власників, а також призначити директора. І уже зранку бути з озброєною охороною на новому робочому місці, - йдеться в тексті. 

Згодом в інфопросторі з’явилася інформація від київського журналіста Василя Крутчака, де він писав, що ситуація на підприємстві на Золотоніщині могла виникнути нібито через власну зацікавленість очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця та голови фракції “Слуга народу” в Черкаській міській раді Араіка Мкртчяна. 

Відтак сьогодні, 20 березня, у Черкаській обласній військовій адміністрації провели прессконференцію, де Ігор Табурець назвав ситуацію на агропідприємстві "кричущим випадком", а також повідомив, що розслідування справи перебуває на його особистому контролі.

- Серед наших основних напрямів і завдань є підтримка підприємництва і бізнесу в цей непростий час. Ми приділяємо велику увагу тому, щоб наша економіка функціонувала. На Черкащині не місце беззаконню. Ситуація, що трапилася з агропідприємством в селі Антипівка, - дійсно кричущий випадок. Наразі наші правоохоронні органи правильно та своєчасно відреагували на всі питання, які поступали по мірі надходження незрозумілих процесів, які відбувалися в п’ятницю. Ми перебуваємо в постійній комунікації з ГУ Нацполіціїї області та Черкаською обласною прокуратурою. Розслідування зазначених процесів перебуває на моєму особистому контролі, - зазначив Табурець.

Також він попросив усіх "залишатися об’єктивними у висвітленні ситуації та не звертати уваги на будь-які не підтверджені маніпуляції".

Водночас депутат Араік Мкртчян на стоїй сторінці у Facebook виклав відеозвернення, в якому розповів, що не має жодного стосунку до, так званої, рейдерської атаки на Золотоніщині. Він також сказав, що декілька років тому сам ледь не став жертвою рейдерів, тому так би ніколи вчинив.

- Я вважаю такі дії не порядними, в "договорняках" я участі не беру. Якщо я щось роблю, то роблю це відкрито і чесно. Такі моменти влада повинна різко регулювати. І покарати, хоч один раз, показово, щоб таких випадків більше не траплялося, - додав Мкртчян.

Порушив тему рейдерського захоплення на Черкащині сьогодні й народний депутат України Віталій Войцехівський в сесійній залі Верховної Ради. Політик звернувся до Президента з проханням звільнити Ігоря Табурця з посади голови Черкаської ОВА. Своє звернення нардеп опублікував у Facebook.

- 17 березня на Черкащині відбулася зухвала історія. На аграрне підприємство з'явилися рейдери - молодики спортивної статури - і заявили, що вони є представниками нового власника. Неодноразово з їх вуст звучала фраза: "Губернатор в курсі справи". Сьогодні губернатор, звичайно, провів брифінг. Він розповів, що це все неправда. Три дні в нас "гуділа" вся Черкащина, тому що піднялися і аграрії, і громадськість. І губернатор сказав, що він дійсно не підтримує рейдерські захоплення. Але у нас зараз на Черкащині діє універсальний пароль - фраза "губернатор в курсі". Коли їде машина з лісом чи з пальним без документів, скажіть "чарівну фразу" і ви їдете далі, нічого за це не буде. Ще в пам'яті ситуація, коли на Черкащині бронежилети, які були призначені для хлопців в армію, якимось дивом потрапили в торгівельну мережу. Сказали: "помилка". І кримінальна справа десь там. Сьогодні велика кількість чоловіків не повернулася в Україну, а документи їм оформляла Черкаська адміністрація по системі "Шлях". У нас на Черкащині зараз владу не поважають, її просто бояться, - розповів Войцехівський.

Нині у зв'язку з подіями в Антипівці було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення документів. Про це розповів начальник Нацполіції в Черкаській області Вячеслав Гурін.

- 17 березня о 12:23 на спецлінію “102” надійшло повідомлення від заступника керівника агропідприємства про те, що в селі Антипівка Золотоніського району невідомі особи в кількості 15 озброєних людей зачинили працівників в адміністративній будівлі і зупинили роботу підприємства, вимагаючи встановлення нового керівника, при цьому погрожуючи. Нібито ці особи були озброєні автоматами, - розповів Гурін про події на підприємстві.

За його словами, на місце негайно було направлено два наряди груп реагування патрульної поліції та слідчо-оперативну групу в повному складі, також на місце прибули керівник Золотоніського відділу поліції із заступником. 

- Під час виїзду встановили, що осіб було не 15, а 12. Зазначені особи були без зброї. Правоохоронці провели поверхневий огляд, а також оглянули автомобілі. Порушень громадського порядку зафіксовано не було. Особи, які прибули, пред’явили документи про те, що призначений інший керівник підприємства і про те, що змінився власник. Працівники ж підприємства заперечували те, що будь-хто змінював керівника чи власника. У зв’язку з цим було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення документів, - зазначив Вячеслав Гурін.

Водночас, представники Всеукраїнської аграрної ради, які також втрутились в ситуацію, підтвердили накладений арешт на активи підприємства Красногірського олійного заводу, що пов'язане з ТОВ "Красногірське" та висловили вдячність за швидке реагування на ситуацію правоохоронним органам та ОВА.

"Всеукраїнська аграрна рада і Асоціація виробників молока висловлюють вдячність за оперативну роботу правоохоронців, а також очільнику Черкаської ОВА Ігорю Табурцю за те, що тримає справу на особистому контролі. Впевнені, що представники влади робитимуть все можливе, щоб ситуація не виходила за межі закону, власники повернули своє підприємство, а рейдери були покарані", - зазначають на сторінці Всеукраїнської аграрної ради.

В.о. керівника Черкаської обласної прокуратури Остап Сидор також повідомив, що слідство наразі триває.

Фото: Черкаська ОВА

- Після реєстрації кримінального провадження, з метою забезпечення збереження майна і унеможливлення подальших реєстраційних дій, відчуження, зміни керівників у цей же день, 17 березня, було подано клопотання до суду про арешт майнового комплексу, про заборону вчиняти реєстраційні дії щодо розпорядження активами цього підприємства, зміни керівництва, внесення змін в установчі документи. Судом було задоволено клопотання, винесено відповідну ухвалу, - розповів Сидор.

За його словами, у межах кримінального провадження наявні відомості, що у період з 2019 року вчинялися ряд реєстраційних і нотаріальних дій щодо агропідприємства.

- Нотаріальні дії вчинялися і на території інших областей, після чого вже реєстраторами на території Черкащини було фактично внесено зміни в дані державного реєстру щодо керівництва і власника підприємства. Надалі слідство буде з’ясовувати на підставі чого вчинялися ці нотаріальні і реєстраційні дії, які учасники були при цьому. Після цього вже буде надано кінцеву оцінку діянням, які вчинені за даним фактом. Слідство триває і буде проведено, можливо, в стислі терміни, - додав Остап Сидор.

За інформацією журналіста Василя Крутчака, наразі новими власниками ТОВ "Красногірський олійний завод" є:
- директор - Бурда Вадим Анатолійович (за словами журналіста, колишній правоохоронець, який був судимий у 2013 році);
- власник - Данілов Дмитро Володимирович.

Скріншот зі сторінки Василя Крутчака.
На фото "нові" власники підприємства: зверху - В. Бурда, знизу - Д. Данілов

Зазначимо, що ТОВ "Красногірський олійний завод" розташований в селі Антипівка, Золотоніського району, Черкаської області. Він був введений в експлуатацію в 2011 році.

Підприємство наразі займає територію 3.1 га землі і включає в себе:
- елеватор з приймання, сушки, очищення та зберігання олійної сировини з одноразовим зберіганням 30 тис. тонн;
- цех із переробки сировини з річною потужністю 11 тисяч тонн олії зі сховищем в 500 тонн готової продукції та 600 тонн побічного продукту.

Фото: ТОВ "Красногірське"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору