Ремонт на мільйон: у Черкасах понад місяць лагодять каналізаційний колектор

25 червня 2022, 21:10

Триває ремонт каналізаційного колектора, аварія на якому сталася 12 травня. Фахівці КП «Черкасиводоканал» мають замінити 210 метрів трубопроводу для збирання й відведення стічних вод.

Цей колектор – найдовший у Черкасах і найбільший за обсягом транспортування стоків: він пролягає по вулицях Гоголя та Чигиринській до головної насосної станції.

«Більшості каналізаційних мереж міста – понад 40 років, вони дуже зношені, – говорить директор КП «Черкасиводоканал» Іван Сухарьков. – Тільки на закупівлю труб, каналізаційних кілець та інших матеріалів витрачено майже 1 мільйон гривень, не враховуючи решти робіт».

Ремонтні роботи відбуваються методом санації, тобто протягування однієї труби всередину існуючої.

«На першій аварійній ділянці ми вже замінили 90 метрів труб, – інформує головний інженер КП «Черкасиводоканал» Олександр Гончаренко. – Тепер, під час другої розкопки, працюємо на 2-х ділянках по 60 метрів кожна. Загалом замінимо близько 210 метрів колектора і 3 каналізаційних колодязі. Якщо все піде нормально – за 2 тижні ми повинні закінчити роботи, ділянку можна буде заасфальтувати  і навести лад».

За словами головного інженера підприємства, поки триває ремонт колектора, водовідведення і водопостачання мешканцям прилеглих будинків відбувається без збою: змонтоване насосне обладнання й напірний колектор дозволяють перекачувати стоки.

У рамках співпраці зі Світовим банком кілька років тому в Черкасах було замінено 3,7 кілометри колектора на вулиці Чигиринській та частково на вул.Гоголя від Різдвяної. Надалі потребуватиме заміни ділянка колектора від Різдвяної в бік Соснівки.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору