Районний суд задовольнив позов Шполянської міськради до РДА

09 листопада 2017, 19:19

7 листопада Шполянський районний суд задовольнив адміністративний позов Шполянської міської ради до Шполянської районної райдержадміністрації та визнав факт бездіяльності комісії з порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, що діє при Шполянській РДА.

Суд взяв до уваги доводи Шполянської міської ради про те, що 6 червня 2017 року на підставі Порядку затвердженого Постановою КМУ від 19.04.1993 р. № 284 Шполянська міська рада звернулась до голови Шполянської райдержадміністрації з проханням на відповідній комісії розглянути і затвердити розмір збитків по деяких фізичних особах-підприємцях, які користуються земельними ділянками комунальної власності в межах міста Шпола без оформлених належним чином правоустановчих документів.

Як зазначив начальник юридично-господарчого відділу міської ради Дмитро Коваль, що подані матеріали Шполянської міської ради на комісії у райдержадміністрації почали розглядати лише 6 вересня 2017, тобто через два місяці.

- А це вже є прямим порушенням процесуальних строків, які становлять не більше 30-ти календарних днів, - підкреслив Дмитро Павлович.

За його словами, також стало відомо, що згідно витягу з протоколу № 4 засідання комісії при РДА, питання Шполянської міської ради подані на повістку денну вирішили не розглядати і рекомендувати міській раді вирішувати спірні питання на відповідній комісії ОТГ.

Не менш важливим аспектом бездіяльності комісії при РДА є й той факт, що винесене рішення її членів було зафіксовано лише протокольно, а у п. 11 затвердженого Положення про комісію з порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам зазначається, що результати роботи комісії викладаються в протоколі та оформляються відповідним актом, адже протокол – це лише зафіксований процес роботи.

Тож не погоджуючись з вище викладеними фактами Шполянська міська рада об'єднаної територіальної громади 27 вересня 2017 року подала адміністративний позов до Шполянського районного суду з проханням визнати бездіяльність комісії з порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам створену розпорядженням голови Шполянської районної державної адміністрації та зобов'язати комісію розглянути заяву Шполянської міської ради, а результати роботи оформити актами відповідно до норм чинного законодавства.

За повідомленням Шполянської міськради.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору