Раду ректорів Черкащини очолив Олександр Черевко

25 вересня 2015, 18:21

IMG_8047

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко очолив Раду ректорів та директорів вищих навчальних закладів Черкащини. Обрали голову на засіданні Ради ректорів.

Пропонуючи кандидатуру Олександра Черевка на цю посаду, керівники вищих навчальних закладів відзначили, що він має великий досвід управлінця, менеджера.

Виконувач обов’язків ректора Черкаського державного технологічного університету Сергій Назаренко додав, що Олександр Володимирович очолює один із провідних вишів області. Кандидатуру Черевка зібрання підтримало одноголосно. Олександр Володимирович подякував за високу довіру та окреслив завдання, які потребують вирішення:

- На сьогодні Міністерство освіти і науки оприлюднило і пропонує до обговорення проект Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2016 році, – зазначив він. – Нам треба підключитися до його обговорення, подати свої пропозиції. Адже за підсумками вступної кампанії і кампанії видачі дипломів у 2015 році навчальні заклади області мають ряд зауважень до роботи ПП “Інфоресурс” та ЄДЕБО. Слід також налагодити співпрацю зі школами. На цьогорічну вступну кампанію негативно вплинув рівень підготовки учнів, що засвідчили результати ЗНО, особливо з фізики, математики. Приведу простий приклад. Цього року конкурсна ситуація при вступі в наш ННІ фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем наближалася до нуля. Тому слід працювати зі школами та Департаментом освіти і науки, спільно йти до того, щоб діти не боялися ЗНО, готувалися і успішно його складали.

Серед болючих тем Олександр Черевко назвав і питання держзамовлення. Міністерство оголосило про наміри змінити систему його розподілу. Однак він радить не чекати вказівок, а розпочинати роботу на своєму рівні уже сьогодні.

Ми повинні працювати з роботодавцями, облдержадміністрацією, профільним департаментом. Черкаський національний університет вже 1 жовтня проведе зустріч із Черкаським об’єднанням роботодавців. Послухаємо керівників підприємств, їхню думку про наших випускників і спільно вийдемо на формування планів замовлення фахівців та організацію їх підготовки відповідно до вимог часу. У нас є для цього можливості. Маємо потужний викладацький склад. До прикладу, в університеті імені Богдана Хмельницького є наукові школи професорів Андрія Гусака, Бориса Мінаєва, Світлани Жаботинської та інших. Проте, на превеликий жаль, матеріально-технічна база, обладнання для розвитку науки застаріло. Тому нам всім треба шукати інвестиції для напрацювання інноваційних пропозицій”, – переконаний голова Ради ректорів.

Одним зі способів оновити обладнання та активізувати науково-дослідницьку роботу Олександр Черевко називає взаємодію з міжнародними грантовими програмами.

- Нам всім разом ще належить навчитися працювати з міжнародними грантами. Процес складний, київські університети нас у цьому значно випереджають. Але й у нас є шанс отримати фінансування на свої розробки й дослідження, – говорить Олександр Володимирович. - Наша робота — це і виховний процес, складовою якого є національно- патріотичне виховання. Ми (рада) як громадська організація повинні говорити єдиною мовою, одним голосом.

Окремо новообраний голова зупинився на роботі Ради ректорів. Передовсім, вважає він, необхідно поновити Положення про Раду, адже попереднє втратило чинність у зв’язку з прийняттям нового закону “Про вищу освіту”. Наступне засідання запропонував провести у жовтні. Щоб робота була конкретизована за ключовими напрямками, пропонує утворити ряд комісій. Необхідною умовою діяльності Ради Олександр Черевко назвав її публічність. На цьому етапі пропонується створити сторінку у facebook, у перспективі – сайт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору