Рада суддів виявила в діях Бабенка порушення суддівської етики

17 червня 2015, 13:25

b7bfa0de06c32dfbda80fde5fb8a7710_L

Рада суддів України вбачає у діях голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка «ознаки посягання на незалежність судової влади та ознаки порушення правил суддівської етики». Про це йдеться у Рішенні Ради суддів від 5 червня, пише Вечірка.

Таке рішення було винесено на основі виїзної перевірки фактів шляхом співбесід із суддями та працівниками апарату Апеляційного суду Черкаської області. Під час перевірки були отримані та досліджені копії відповідних документів, які стосуються обставин, викладених заявником (суддею Апеляційного суду Черкаської області Сергієм Бондаренком) у його зверненні до ради суддів України.

- На підставі вказаних документів, письмових та усних пояснень суддів та працівників апарату Апеляційного суду Черкаської області перевіркою було досліджено обставини, про наявність яких стверджував у своєму зверненні Бондаренко С. І. У процесі конфліктної ситуації було надано брифінг з негативною оцінкою як самого судді, так і суддів в цілому, - йдеться у зверненні. – Дослідження згаданих конфліктних відносин у трудовому колективі суду дають підстави говорити про порушення сторонами конфлікту правил суддівської етики та етичних стандартів поведінки суддів, які набули широкого розголосу та створюють ситуацію, яка тягне за собою підрив авторитету суду та зниження довіри суспільства до судової влади в цілому та загрозу незалежності судової влади.

Крім того, Рада суддів «вирішила звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо перевірки наявності в діях Бабенка підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності» та «просить Генеральну прокуратуру вжити заходів для ефективного розслідування кримінальних проваджень за заявами судді Апеляційного суду Сергія Бондаренка», який заявляв про тиск на нього з боку голови Апеляційного суду Володимира Бабенка.

Рада суддів також рекомендувала зборам суддів Апеляційного суду Черкаської області розглянути питання щодо врегулювання конфліктної ситуації в колективі та повідомити про прийняте рішення раду суддів України до 1 липня 2015 року.

Голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко категорично не погоджується з таким рішенням і вже направив до Ради суддів запит стосовно того, на основі яких документів було прийнято таке рішення.

- Ми чекаємо на приїзд до Апеляційного суду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка об’єктивно вивчить вказану ситуацію на місці, – зазначив Володимир Бабенко.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору