Пустовар пояснив, чому звільнені через атестацію правоохоронці легко поновлюються на посадах

04 жовтня 2016, 11:40

поліція_форма-424x283 (1)

Атестація працівників поліції не була підготовлена законодавчо, тому зараз суди масово поновлюють на роботі співробітників, які не пройшли атестацію.

Про це заявив відсторонений очільник ГУ НП у Черкаській області Владислав Пустовар, пише Інфоміст.

– Коли набрав чинності ЗУ “Про Національну поліцію”, проведення атестації і формування нового штату поліції – від голови і до останнього поліцейського – мало відбутися за три місяці. Атестація мала бути проведена до 7 листопада 2015 року. Так як керівник Національної поліції був призначений лише 4 листопада, за цей час не встигли призначити керівництво і сформувати штат. Не було часу всіх атестувати. Усіх гамузом перевели в поліцію на тимчасові посади і потім почали процес атестації. Разом з тим, законом не передбачено проведення такої процедури. Тому посадовці, які не пройшли атестацію, звертаються у суди, і суди, керуючись нормами закону, поновлюють їх на посадах. Причому особам, які поновлюються, виплачують грошову компенсацію за час вимушеного прогулу. Таким чином, і бюджет втрачає кошти, і кінцева мета не досягнута, – заявив Пустовар.

Правоохоронець також розповів про долю атестації працівників поліції, за яких нібито домовлявся в Києві, коли його затримали. Ідеться про екс-заступника Пустовара Валентина Кожухівського та начальника управління кадрового забезпечення Олексія Гайдаша.

– Олексій Гайдаш на атестацію і не планував їхати. Він написав рапорт на звільнення ще до моєї поїздки до Києва, про що мені, звісно, було відомо. Валентин Кожухівський атестацію пройшов, тож можна зробити висновок, що в жодних домовленостях необхідності не було. Зараз він виконує обов’язки начальника ГУНП.

Коментарі

Вгору