Приватних клінік у Черкасах більше ніж комунальних, – Стадник

11 липня 2016, 07:35

12899686_816538278452674_543591112_n

Минулого року у лікарнях Черкас пролікувалося понад 50 тисяч мешканців міста. За кількісним показником, приватних клінік у місті більше ніж комунальних медичних закладів, але питома вага пацієнтів у них надзвичайно низька.

Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник, пише УНН-Центр.

"Якщо брати по кількості, то приватних клінік та центрів у Черкасах більше ніж комунальних медичних закладів. Але питома вага пацієнтів у приватних клініках надзвичайно низька. Усі приватні клініки мають дуже вузькі профілі і зосереджені на амбулаторному лікуванні, таких, які працюють у стаціонарному режимі, немає. Найбільше серед приватних клінік – стоматологічних. Далі йдуть гінекологи, невелика кількість педіатрів, окулістів. Але вони не роблять суттєвого впливу на комунальні медичні заклади. Так, за минулий рік у стаціонарах пролікувалося 52 тисячі мешканців міста. Це означає, що майже кожен шостий мешканець міста лежав у одній з наших лікарень", - зауважує Стадник.

За словами фахівця, ще більше пацієнтів у наших поліклініках. За рік у поліклініках фіксують близько 2,5 млн відвідувань. Приватні клініки не звітуються про кількість пацієнтів.

У приватних практиках, стверджує О.Стадник, намагаються купувати хороше обладнання, для того щоб створити альтернативу комунальним закладам, але це обладнання треба вкладати у вартість послуг. Крім того таким закладам треба мати й прибуток, заплатити за оренду, видати заробітну плату, тому й набігає висока вартість послуг у приватних клініках.

Коментарі

Вгору