Приміщення Будинку природи в Черкасах хоче забрати колишній міністр екології

13 листопада 2014, 18:48

1441402_632233016885773_8673930901636873504_n

Голова Черкаської обласної організації товариства охорони природи вже тиждень не виходить зі свого офісу, повідомляє Громадське ТБ:Черкаси.

Олександр Роджа каже: приміщення черкаського Будинку природи хочуть відібрати. І звинувачує в цьому колишнього міністра екології та природних ресурсів за часів Кучми Василя Шевчука.

Поділитись

Коментарі

Василь ШЕВЧУК сказав:

Шановна редакція provce! Я є той Василь Шевчук, про якого згадується у вашому відео і тексті. Насправді усе навпаки – будинок природи хотів привласнити Роджа, але ми схопили його за руку, от він і біситься. В останні 12 років при Роджі організація працювала із хронічними збитками. До нього в організації було 352 первинні орг-ї, 80 колективних членів, 50 тис. інд. членів. Усе втрачено. Потім він звільнив співробітників, почав виганяти орендарів і став заганяти будинок природи у збитки через якісь будівельні роботи невідомо за чий рахунок. Відповідати на листи і показати документи відмовився. Ідея у нього проста – збитки мають перевищити балансову вартість і суд забирає будинок за борги. Тут ми й припинили цю схему – Всеукраїнська рада Укрприроди відсторонила його від обов’язків голови і призначила перевибори, у яких він теж має право взяти участь. Оце й є правда!
Нам немає необхідності забирати цей будинок – він уже 35 років є власністю Українського товариства охорони природи, а Черкаська обласна організація є місцевою організацією Укрприроди. Члени Товариства не можуть мати майнових прав, а усі будинки природи входять до цілісного майнового комплексу Товариства. Я обраний головою Товариства у 2003 році, працюю на благодійних засадах, і з тих пір майнові втрати припинилися. Це моя принципова позиція, закріплена статутними документами – майнові питання вирішуються Всеукраїнської радою (близько 70 чоловік з усієї України), або з’їздом, коли йдеться про будинки природи. Ось така теж правда.
Я був літом у Черкасах. Справа в тому, що на прохання Роджі інвестор Солієнко за свої кошти прибудував внизу шість кімнат – вони усно домовились розділити їх 50 : 50. Але потім Роджа сказав Солієнку, щоб той забирався звідти, він його знати не хоче. Це шахрайство. І те, про що бреше Роджа, нібито я пропонував йому щось поділити 50:50, стосувалося саме цих прибудованих кімнат: 50 – інвестору, 50 – Черкаській організації. Ніяких особистих питань! І це також правда.
Чому Роджа так себе веде – здогадатися нескладно, він уже бачив цей будинок своєю власністю. Не дали і нікому не дамо – будинок природи є і буде власністю Українського тов-ва охорони природи і працюватиме для охорони природи Черкащини.
Просив би вас опублікувати цей короткий лист. Якщо бажаєте, я напишу для вас більш повно, з документами. Якщо у вас є можливість, запрошую для інтерв’ю, ви в усьому пересвідчитесь самі і не будете ретранслювати брехню Роджі.
Вибачайте за недипломатичність місцями. Але коли ти тратиш сили й роки на благодійність заради людей і природи, а бачиш перекошені рожі брехунів, стриматися складно, а може й непотрібно.
Буду вдячний за публікацію мого листа і за можливе інтерв’ю.
З повагою Василь ШЕВЧУК, д.е.н., професор

Вгору