У Черкасах уп’яте відбувся Форум з питань взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади. Організатором заходу традиційно виступив Благодійний фонд „МХП-Громаді“ Подія зібрала представників влади Черкащини, державних органів управління, бізнесу, експертів зі сталого розвитку, голів та старост ОТГ, сільських голів. Говорили про можливості розвитку громад, альтернативні джерела залучення коштів та нові проекти.
Під час Форуму учасники зібрання обмінялись досвідом щодо реалізації проектів, які нині розвивають громади, дізнались про альтернативні можливості із залучення коштів від донорів, благодійних фондів та інших неурядових організацій, послухали експертні поради, як ефективно комунікувати, аби подолати чутки і врешті, як перетворити просто ідею на успішний та корисний проект.
Присутній на Форумі голова Черкаської ОДА Роман Боднар, наголосив на тому, що зміцнення інфраструктури, ремонти доріг та розвиток громад не можливі сьогодні без вдалого співробітництва влади, громад та бізнесу.
— Розвиток громад напряму залежить від наповнення бюджету, наповнення бюджету - від сплати податків, сплата податків - від комфортності ведення бізнесу на тій чи іншій території. А коли цей бізнес ще й соціально відповідальний - це покращує розвиток громад в рази. Сьогодні влада усіх рівнів націлена на те, аби ще більше сприяти налагодженню такої співпраці. Прикладом якої на Черкащині є робота агрохолдингу МХП та ті проекти, які впроваджує компанія, - сказав Роман Боднар.
Під час Форуму також було презентовано новий етап конкурсу мікрогрантів „Час діяти“. Він викликав реальну зацікавленість громад і логічно отримав продовження.
Заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко нагадав, що агрохолдинг займається підтримкою громад протягом 22 років. На жаль,часто його допомога породжувала споживацькі настрої. Звідси виникла ідея спільного з громадами фінансування проектів, які дають поштовх до активної участі кожного жителя села змінювати свої території на краще.
— Ми реально зацікавлені в ініціативах з місць, і намагаємося відходити від таких банальних речей, як ремонт дверей чи влаштування парканчиків за запитом. Ми мислимо більш глобально. Адже розуміємо, що у процесі децентралізації потрібно прораховувати, що буде через кілька років, — акцентував він. — Впевнений, що рухаємось у правильному напрямку, коли не просто допомагаємо фінансово, а підштовхуємо жителів села до спільної роботи. Ми чуємо запити громади та підставляємо плече там, де це реально потрібно.
На сьогодні цільова аудиторія агроіндустріального холдінгу МХП об’єднує понад 120 тисяч місцевих жителів 57 ОТГ та сільрад. Проте, як було заявлено на Форумі, це не межа — у нинішньому році робота Благодійного фонду «МХП-Громаді», який розпочинався з підтримки соціальних ініціатив на території присутності ТОВ «НВФ «Урожай», має намір масштабувати свої далекоглядні проекти на територію всієї України та охопити місця присутності всіх підприємств Групи МХП.
Так, партнерство Благодійного фонду „МХП-Громаді “ вже 5 років поспіль триває з Набутівською ОТГ. Староста села Корнилівка Наталія Баб’як розповіла, що МХП як соціально- відповідальний партнер не проходить повз будь-якої проблеми, яка є в її селі. Голова громади села постійно бере участь, перемагає та отримує бажані гранти. Таким чином у різні роки громада спромоглася реалізували низку важливих для себе проектів. Привели до ладу усі сільські громадські криниці, почистити місцевий ставок та розпочати там облаштування рекреаційної зони з пляжною зоною та місцями відпочинку. Однак найголовніше, за словами пані Наталії, що оновлений ставок дав можливість підняти рівень води та забезпечити водою водогін. Адже саме село розташоване на горі і до найближчого джерела води — більше 30-ти метрів. Співпраця з Благодійним фондом „МХП-Громаді“ дало можливість оновити у Корнилівці і відкритий шкільний стадіон, облаштувати його для гри в активні спортивні ігри, а ще організувати популярну нині в селі фітнес-залу.
— Важливість нашої співпраці полягає у можливості долучити до розвитку громади додаткові кошти, — акцентує староста. — Часто звертаємось під час проведення сільських свят, нам обов’язково виділяють кошти для придбання подарунків для подружніх пар, ювілярів, довгожителів. Нас підтримують у багатьох починаннях. І це справжня мотивація для 450 мешканців села.
Сільский голова села Моринці Евгеній Штанько підтверджує, що додаткові кошти ніколи не завадять. Минулого року його громада брала участь в екологічному проекті з сортування сміття, і на умовах співфінансування отримала від Фонду 50 тисяч гривень.
— Добре, коли на території розташування громади, є підприємство, з яким комфортно працювати та реалізовувати
проекти важливі для громади, — говорить сільський голова.
Директорка Благодійного фонду „ МХП-Громаді “ Тетяна Волочай, звітуючи про роботу Фонду, зазначила, що тільки за останній час було організовано більш ніж 80 соціально-значимих подій, втілено 450 соціальних ініціатив, проведено 30 тренінгів, курсів, форумів та освітніх заходів для громад. Торік фондом було ініційовано 3 екофестивалі. Серед найпопулярніших проектів у сільських громадах Черкащини та Київщини — Всеукраїнський флешмоб „Висади свої горіхи“, конкурс мікрогрантів „ Час діяти “, конкурс дитячих робіт з пластикових кришечок „оЖИВити плАСТИК “. Вони охопили увагою понад 60 тисяч людей. Серед інших важливих соціальних ініціатив - проекти „ Лікар для села “, „ Лелека “, „ Школа — серце громади “ тощо.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram