Прибуток – армії росії: чим на Черкащині займається ПВК “Редан” і в чому небезпека

28 лютого 2023, 17:25

На Черкащині підлітки почали вступати до так званої приватної військової компанії "Редан". Ця ПВК була створена в росії у минулому році. Субкультура в теперішньому її прояві має на меті влаштовувати бійки з іншими представниками неформальних течій.

Журналісти Про все намагалися з'ясувати, яка ситуація з поширенням ПВК "Редан" на Черкащині, хто за цим стоїть та які можуть бути наслідки.

У Черкасах вже існує сторінка в одній із соцмережах, яка налічує понад півтори сотні учасників. Там вони обмінюються інформацією про місце збору та бійки, які відбулися чи можуть відбутися. Для зустрічей часто обирають ТРЦ, але перед цим моніторять присутність поліції.

Яка реакція черкаської поліції

У Черкаській обласній поліції кажуть, що знають про існування цієї ПВК "Редан" і про збори молоді у місті.

"Ця група "родом" із російської федерації, - розповідає речниця поліції Зоя Вовк. - Це їхня ІПСО. На що вони орієнтуються: адміністратор-росіянин може закинути в групу інформацію про місце збору учасників, знаючи лише з інтернету про розташування певних об'єктів. Підлітки ж більше володіють обстановкою в місті і можуть довідатися, чи виходитиме поліція на патрулювання. Вони попереджають адміна, що, наприклад, не варто збиратися біля певного ТРЦ, а де краще це зробити. Таким чином неповнолітні передають ворогу інформацію про місця масового скупчення людей, зокрема дітей. Також вороги можуть використати дітей для дестабілізації обстановки".

Кілька таки небезпечних для суспільства онлайн-спільнот кіберфахівці вже заблокували.

"Варто зазначити, що підлітки, яким вже є 14 років, починають нести кримінальну відповідальність за розбій, нанесення тілесних ушкоджень, грабіж та убивство, - пояснює речниця. - Ювенальні поліцейські, дільничі, патрульні, оперативники та криміналісти проводять відповідну роботу та відслідковують ситуацію. Спілкуємося із батьками. Наразі черкаські правоохоронці з'ясовують джерела фінансування цих інтернет-спільнот. Окрім цього, кіберполіція вже заблокувала кілька таких каналів".

Чому існування ПВК "Редан" стало можливим

Черкаський активіст та громадський діяч Костянтин Мірошниченко вважає, що діти займаються подібним через відсутність у місті дозвілля для них.

"До повномасштабного вторгнення я досить недовго займав посаду керівника відділу національно-патріотичного виховання та курував роботу вільного простору для молоді «AmbrosHUB». Ми намагалися створити альтернативні можливості та запропонувати конструктивні ідеї та погляди для молоді. Завдяки своїй діяльності, я точно знаю, що на рівні держави ми недопрацьовували в роботі з молоддю. На місцях дуже не поспішали приймати програми і виділяти кошти під цей напрямок. Левова частина діяльності була формальністю для річних звітів. Як наслідок, ми маємо купу молоді, яка хоче звалити за кордон, яким однаково, що слухати і що дивитися, лише аби воно було в тренді", - пише Костянтин у своєму телеграм-каналі.

Водночас, у Черкасах на противагу спільноті ПВК "Редан" з'явилася інша, учасники якої заявляють, що протидіють ворожій субкультурі. Учасники збираються й по місту шукають "реданівців" та намагаються побитися з ними.Пріоритетна ціль - взяти під контроль молодь

Поліцейський психолог Черкаського ГУНП Павло Селянко припускає, що ворог може готувати молодь до робити на користь росії.

"Підлітки часто вразливі, - пояснює Селянко. - Вони вступають у нову фазу свого розвитку і можуть переживати кризу. Цим легко можна скористатися і "пригорнути" до себе. Наприклад, у якусь спільноту, де тебе почують і будуть раді бачити. Навіть запропонують готові алгоритми, що необхідно робити. Росіяни не будуть гратися в якісь ігри заради розваги. Тут є певна стратегія і тактика. Такий рух може бути направлений на дестабілізацію й "підгнивання" нашого майбутнього, тобто молоді. Росіян не варто недооцінювати. Там гарно працює школа КДБ і розвідка. Заходять з різних боків для знищення України. Не можуть впоратися із сучасниками - впливатимуть на майбутнє покоління. І це все робиться одночасно. Тому пріоритетна ціль - взяти під контроль молодь. Коли останні будуть толерантними до спілкування, можна давати різні завдання. Були течії, де люди вчиняли самогубства, виконуючи завдання. Тому не виключаю, що так само можна дати потім завдання, аби нашкодити життю та здоров'ю іншим".

Колишній черкаський правоохоронець, а нині військовий Олександр Носенко погоджується, що росіяни планують використати підлітків у своїх цілях.

"Ще вчора я про це ПВК вперше почув, а наступного дня воно було вже в Україні, - каже Носенко. - Деякі підлітки вічно чіпляються за якусь чортівню на кшталт "Синього кита". Мені здається, що це спланована фсбшна провокація, щоб розхитувати обстановку або замилювати очі перед чимось більш серйозним. Тут мають працювати правоохоронці і батьки. Останні мають давати по шиї за таку дурню під час війни".

Гроші для російської армії

Подібні групи є не лише у Черкасах. В одному з райцентрів області російські куратори створили чергову групу в соцмережі та закликали місцеву молодь приєднуватися. При цьому пояснили, що готують до випуску продукцію із зображенням атрибутики ПВК "Редан" й прямо заявляють, що відсоток із продажів йтиме на підтримку російської армії. Наразі черкаські правоохоронці вже заблокували канал.

Днями у Каневі неформали також намагалися спровокувати місцевих спортсменів на бійку, проте їхній задум провалився, повідомляє місцеве видання.

З чого все почалося

ПВК "Редан" — нова молодіжна субкультура, яка нібито виступає проти "офніків" (сучасна назва гопників та хуліганів), "скінхедів" та осіб неросійської зовнішності. Абревіатура ПВК розшифровується як Приватна Військова Компанія. Назву "Редан" взято із манги (японського коміксу) Hunter x Hunter. Геней Редан у цій манзі є злочинною організацією. Також вона відома як «Примарна трупа» або «Павук». Звідси їх символ — павук із цифрою 4.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

віктор :

прийняти закон в терміновому порядку і заборонити існування такої організації

Небайдужий :

Батькам штрафу по пару тисяч,шмаркачів на облік в міліцію

Гість :

Ого, як роздули. Прямо ПВК. Колаборантів уже переловили ? А кучма чому до цих пір на свободі ? Треба цих правоохоронців разом з їхньою Зоєю відправити на патрулювання Бахмута. Толку великого від того не буде, зато може їдоків поменшає при держ,кориті. Отак надією і живем.

Тор :

Бред бредовый. Вы хотите сказать что по сути “неформалы” собрались воевать с “гопникам “? Вы серьезно? Для людей до 1985 года рождения и выросших в городах в Украине ( а не в садах), я думаю объяснять ничего и не нужно. Если Вы из села или слишком стары уже, или наоборот слишком молоды, объясняю :это для редан самоубийство. Они что по вашему идиоты? Это провокации спецслужб, явно.

Вгору