Проти поліомієліту на Черкащині вже щепили 45,5 тисяч дітей

13 лютого 2016, 08:15

68806054

З 25 січня в Україні триває третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту. Упродовж нього уже щепили 45,5 тисяч маленьких черкащан, повідомляють в управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Відсоток охоплення склав майже 39%, оскільки цільова група - понад 117 тисяч дітей.

Більше 8-ми тисяч малюків щепили у Черкаській міській лікарні (усього підлягали щепленню понад 26 тис дітей). За добу в цьому лікувальному закладі вакцинують від 300 до 1400 маленьких пацієнтів.

Серед тих, хто відвідував кабінет щеплень Третьої міської дитячої поліклініки Черкас і Наталія Ясько з донечкою. Дівчинці 1 рік і це вже її четверта вакцинація про ти поліомієліту.

- Перша була у складі АКДС і всі три тури ми щеплювалися, - каже вона. - Найперше, чому я вакциную свою дитину, тому, що довіряю нашому педіатру. Я точно знаю, що наш лікар не порадить зробити те, що зпашкодить. Крім того, мені робили всі щеплення і я жива і здорова.

Найвищий показник щеплень проти вірусу поліо у Маньківському, Золотоніському, Городищенському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Смілянському, Христинівському та Уманському районах.

За час проведенян третього туру імунізації в області використано 49 тисяч доз вакцини. На відміну від попередніх, цей раунд триватиме три тижні через епідеміологічну ситуацію щодо захворюваності на ГРВІ та грип.

dsc_0460_4

- Хочу подякувати усім батькам, які захистили своїх дітей від небезпечної інфекції, - зазначає начальник відділу надання медичної допомоги дитячому населенню управління ОЗ Черкаської ОДА Людмила Стрелкова. - Варто наголосити, що поліомієліт викликає в'ялий параліч, якйи не лікується. І при такому низькому колективному імунітеті проти вірусу, який є в нашій країні, необхідно вживати усіх можливих заходів для боротьби з його поширенням. На початок вакцинальної кампанії у нас в країні було лише 15% щеплених проти полдіомієліту дітей, зараз уже більше 75%. Проте, лише досягнувши рівня 95-ти відстків, ми зможемо розраховувати на те, що проблема поліомієліту буде вирішена.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору