Прокурор області проінформував з приводу подій, які відбулися 23 та 27 січня

30 січня 2014, 15:28

Сьогодні, прокурор області Геннадій Дем’яненко взяв участь у роботі сесії Черкаської обласної ради.

У своїй інформації Геннадій Олександрович зупинився на питанні щодо останніх подій 23 та 27 січня поточного року, які відзначилися численними порушеннями громадського порядку та нерідко призводили до травмування людей, захопленням адмінбудівель, знищенням майна громади міста Черкаси.

В результаті чого правоохоронними органами зареєстровані та розслідуються кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 294 та ч. 2 ст. 341 КК України (масові заворушення, захоплення державних будівель).

Рішеннями судів області підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, домашнього арешту, а також особистого зобов’язання.

«Закликаю громадян не піддаватися на політичні провокації. Адже ті, хто сьогодні підбурює вас на протизаконні дії, не будуть замість вас відповідати за вчинені вами правопорушення», - зазначив Геннадій Олександрович.

Також, наголосив, що згідно зі ст. 294 КК України, кримінальну відповідальність понесуть і ті, хто закликає до масових заворушень та організовує їх. За такі дії законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

Крім того, вчора Верховною Радою України прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Після набуття ним чинності органами прокуратури області будуть вжиті всі необхідні заходи щодо його застосування та звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

Виконання вказаних норм законодавства у рівній мірі залежить як від організаторів і учасників масових заворушень, так і від правоохоронних і судових органів.

Поділитись

Коментарі

Вгору