Прокуратура доводить в суді незаконність забудови Замкового узвозу в Черкасах

11 червня 2024, 19:00

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду позов про визнання нечинним наказу про затвердження містобудівних умов і обмежень для проєктування будівництва на Замковому Узвозі. Судовий розгляд справи триває.

Про це повідомили у пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Прокурор у суді доводить неправомірність надання підрозділом Черкаської міської ради вихідних даних на забудову двох земельних ділянок, які належать до категорії земель історико-культурного призначення, оскільки розташовані в межах зони щойно виявленої пам’ятки архітектури, зони охорони пам’яток архітектури, зони регулювання забудови, зони городища «замкова гора», зони пам’ятки археології «Середньовічні Черкаси», зони рятівних археологічних досліджень, об’єднаної зони охорони пам’яток археології, історико-археологічної зони «Стародавні Черкаси», зона заповідної території «Черкаські берегові схили».

Водночас, за відсутності кінцевого судового рішення у справі, на спірних земельних ділянках розпочалися будівельні роботи. Це набуло значного суспільного резонансу.

Прокурор звернувся з заявою про забезпечення позову шляхом заборони вчиняти підготовчі, земельні, будівельні роботи на земельних ділянках по вул. Замковий Узвіз, 7 та 9/1.

Наразі Черкаським окружним адміністративним судом заява прокурора задоволена, вживаються заходи щодо реалізації накладеного судом обмеження.

Нагадаємо, жителі Черкас обурюються через будівництво, яке відбувається на Замковому узвозі. Містяни переконані, що влада без громадських обговорень, погодження та археологічної розвідки дозволила зводити будівлю, назвавши це реконструкцією.

Водночас міський голова Анатолій Бондаренко сказав, що реконструкція відбувається на приватній території і жодних слухань не потребує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зупиніться. Почуйте думку містян, для яких це місце є важливим, – Денис Гайда про забудову Замкового узвозу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору