Слюсар аварійно-відновлювальних робіт КП "Черкасиводоканал" Микола Гавриленко має вже 30-річний досвід роботи. Чоловік згадує, що іноді доводилося ризикувати життям, аби не допустити небезпеки для містян.
За освітою чоловік - токар, до водоканалу працював за цією спеціальністю на «Фотоприладі». А потім його друг запросив на водоканал.
"Я працюю на водоканалі вже 29 років. Як прийшов слюсарем АВР на каналізації – так і з гідністю і продовжую працювати на цій посаді. Ми виконуємо аварійно-відновлювальні роботи, ліквідуємо затори в мережі, чистимо колодязі тощо. Спочатку було нелегко, бо не було досвіду. Але в мене були круті наставники, вчили всім дрібницям, ділилися секретами", - згадує Микола Гавриленко.
Комунальник згадує, як одного разу довелося ризикувати життям ,аби відвернути підтоплення район.
"Найбільше запам’яталось, коли ми рятували район від великого підтоплення. Тоді сталася масштабна аварія на Чигиринській (навпроти хлібзаводу – ред.), там утворилося гігантське провалля метрів 30 на 30, затопило котлован, а земля все продовжувала валитися прямо на очах… Я одягнув спецкостюм та з двома страхувальними поясами, спецінструментом (так звана «вертушка» для прочистки труб – ред.), сам пішов всередину в ту гігантську трубу, аби пробити затор. Кожної секунди провалля могло обвалитися прямо на мене. Але треба було щось робити… Так я пройшов по трубі 15 метрів, потім з півгодини пробивав затор і таки його переміг", - ділиться спогадами Микола.
Одного разу комунальники знайшли цінну річ, яку згодом продали.
"Були і цікаві нагороди-знахідки. Колись відкопали царські монети, старовинні, срібні, ще 1915 року. Пам’ятаю: тоді ми їх продали і купили на машину нові колеса", - пояснює Микола Гавриленко.
Чоловік закликає містян берегти мережі, адже вони старі, а ремонтувати їх стає все складніше. До того ж, наразі є нестача кадрів, адже чимало чоловіків забрали на війну.
За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram