Спеціально для читачів інформаційний портал Про Все спільно з головним управлінням ДФС у Черкаській області презентує новий проект «Податковий радник». Розвиток ринкової економіки став для нашої країни умовою збереження власної незалежності, а податки є найголовнішим елементом фінансових відносин між державою та людиною. І це все у розрізі складної ситуації в країні та анонсованого Урядом чергового реформування податкової, яка тепер вже іменується Державною фіскальною службою України.
Тож сподіваємося, що цей проект стане у нагоді не тільки представникам малого, середнього бізнесу, інвесторам, а й громадянам, які дбають про свої права та прагнуть бути обізнаними у питаннях соціальних гарантій, відносин між роботодавцем і працівником, платником податків і державою.
Про плани щодо співпраці з платниками, «Податковий радник» та багато чого іншого Про Все запитав у начальника ДФС у Черкаській області Володимира Коломійця.
- Володимире Васильовичу, чого чекаєте від спільного проекту і що корисного для себе читачі Про Все зможуть знайти у розділі «Податковий радник»?
- Насамперед хочу привітати всіх з наступаючими святами. Бажаю усім землякам скорішого закінчення війни і щоб всі сини, друзі та батьки, що захищають незалежність України на Сході, повернулися додому живими та здоровими. Хочу, щоб ми завжди пишалися нашою країною. Фіскали ніколи не стояли в стороні від суспільно-значимих явищ. Наші спеціалісти пильно слідкують за подіями в гарячий точці країни, взаємодіють з волонтерами, власними силами намагаються допомагати українським солдатам.
Наша країна прожила непростий рік. Бажання жити і працювати по-новому, ідеали Майдану і гіркий досвід військового протистояння навчили нас тісній співпраці. Ми стали згуртованими та більш толерантними один до одного. Тож у новий 2015 рік вступаємо з новими прагненнями. Фіскальна служба поширює сервісну складову. Ми намагаємося бути максимально відкритими до співробітництва з платниками і використовуємо для цього всі доступні нам можливості. Інформування та взаємодія з громадянами через засоби масової інформації - пріоритетний напрямок такої роботи. І в цьому плані «Податковий радник» є унікальним проектом, де ми висвітлюватимемо найактуальніші питання оподаткування, наші спеціалісти будуть надавати консультації та оперативно реагувати на проблемні питання громадян. Розділ, який ми розробили спільно з Про Все містить такі рубрики: «Порада дня», «Консультація фахівця» та «Юридична порада». Оперативно отримати відповідь на хвилююче питання читачі можуть, звернувшись до спеціалістів ДФС через он-лайн сервіс «Запитай у податківця». А ми в свою чергу чекаємо від читачів Про ВСЕ фіт-беку у вигляді реальної оцінки нашої роботи, честних, не формальних відповідей на наші опитування, а також порад як вдосконалити «Податковий радник».
- З якими показниками надходжень у бюджет Черкащина вступає в новий рік? Чи не вплинули події Сходу країни на наповнення державної казни?
- Звичайно, бойові дії на Донбасі не сприяють розвитку бізнесу, але завдяки нашій співпраці з платниками бюджетні надходження від Черкаської області перетнули 5 – мільярдний рубіж. Це на 177 млн.грн. більше, ніж за весь минулий рік.
У тому числі до загального фонду державного бюджету зібрано 2,8 млрд.грн. Місцеві бюджети отримали 2,2 млрд. грн. Річний розпис рад загального фонду місцевих бюджетів уже виконано.
Також надійшло понад 3,5 млрд. гривень єдиного соціального внеску, що на 320 млн. грн. більше, ніж за весь минулий рік. На потреби Збройних Сил України переказано 51 млн. грн. військового збору. А до кінця року всі ці показники ще зростуть.
За всіма напрямами роботи в Черкаській області легалізовано майже 10 тисяч робочих місць на 160 млн. грн. заробітної плати, з якої сплачено додатково 24,1 млн.грн. податку на доходи.
- Чи вдається фіскалам впроваджувати такий очікуваний в нашій державі європейський рівень оподаткування та зменшувати податковий тиск на бізнес?
- Щодо європейської моделі, то в наших умовах, це гармонійне поєднання мінімалізації фіскального контролю і підвищення відповідальності платників. Робимо для цього все можливе. Цього року працівники фіскальної служби області значно зменшили перевірки юридичних осіб, скоротивши їх до 866. Це приблизно на 10 відсотків менше, ніж 2013 року. Фактичних перевірок було проведено лише 39, та й ті – за заявами громадян про порушення підприємцями їхніх прав та законних інтересів. Зараз наші спеціалісти проводять інвентаризацію прийнятих рішень за результатами перевірок та перегляд порушених кримінальних проваджень і я запевняю, що результати спірних перевірок будуть вирішені на користь платників.
Тож теза, що фіскальна служба тисне на бізнес для Черкащини абсолютно не актуальна. Кількість запланованих перевірок підприємців в Черкаській області найменша в Україні. Йдемо на перевірку лише у випадках, коли для цього є дуже серйозні підстави.
- Як зміниться взаємодія фіскалів з платниками у зв`язку з реорганізацією Міндоходів в Черкаській області в ДФС?
- Ми постійно працюємо над розширенням спектру послуг для платників, а також створюємо нові ініціативні електронні сервіси, які поліпшать якість обслуговування платників податків і зборів. Ми намагаємося бути на крок попереду та бути корисному нашим платникам. Крім впровадження всеукраїнських проектів у сфері оподаткування Черкащина виступає з власними ініціативами.
Нещодавно відбулась попередня презентація ініціативного пілоту фіскальної служби Черкаської області – програми «VIP-обслуговування іноземних інвесторів», яка буде працювати через інтернет-зв’язок та програму Скайп. Це перший в Україні досвід обслуговування платників на базі використання сучасних технологій, який передбачає ефективне, швидке та безконтактне щоденне графікове спілкування. Термін надання індивідуальних консультацій буде не більше 3 робочих днів, довідок – протягом години з моменту запиту. Спочатку програма працюватиме для підприємств з іноземними інвестиціями, згодом для крупного, а потім і для платників середнього бізнесу.
Так, завдяки ініційованій і успішно спільно з вами проведеній операції «Урожай» вдалося залучити до місцевих бюджетів на 27 млн.грн. більше податку на доходи фізичних осіб, ніж торік.
Результатом перелічених та інших заходів є забезпечення сталих надходжень до бюджетів та постійне зростання доходної частини бюджетів для вирішення важливих соціально – економічних питань регіону.
- Тож можна сказати, що фіскальна служба не просто виконує функціональні завдання, а намагається відходити від канцелярсько-бюрократичних методів?
- Безумовно, і досягли в цьому успіхів. Принцип нашої роботи - працювати для платників, разом з платниками. Тільки спільними зусиллями можна успішно забезпечити життєдіяльність нашого регіону.
Я завжди казав і повторю зараз: ми проти формалізму в роботі і у взаєминах. Ми зацікавлені у конструктивній критиці та пропозиціях від бізнесу і громадян. Вважаю, що «Податковий радник» в цьому сенсі має стати ще одним надійним містом між фіскалами та платниками.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram