Проблеми адміністративної реформи обговорили 12 червня представники територіальних громад та керівники органів місцевого самоврядування Корсунь-Шевченківського району за участю першого заступника голови обласної ради Наталії Кравцової. Хоч усі усвідомлюють неминучість майбутнього укрупнення громад, до методики цього процесу та очікуваних результатів виникає багато питань, інформує Черкаський край.
Комарівський сільський голова Валентин Скорик, Драбівський Ольга Ремех, як і представники інших громад, вважають, що після укрупнення розвиватимуться тільки центри громад, а в багатьох селах, які тепер є самодостатніми, закриватимуться заклади соціальної сфери і вийде, як із колгоспами: все розграбується, знищиться.
Поїхати по селах і послухати думки людей щодо адмінреформи закликав представників області і депутат районної ради з Деренківця Олександр Григоренко:
— Я не хотів би, щоб нова реформа продовжила процес, що розпочався в Україні в 90-х роках минулого століття. Вивчіть українське село. Ми не схожі ні на латишів, ні на поляків чи росіян. Сьогодні відбувається тотальне вимирання населених пунктів. І якщо у планах розорати їх і забути про існування, то це саме той шлях. А якщо є мета дати жити – то поїдьте і послухайте людей.
Не всіх присутніх задовольнила запропонована модель об’єднання , що передбачає створення у районі трьох територіальних громад. Селищенський сільський голова Галина Рябошапка обурювалась:
— У владних кабінетах перекреслили четверту громаду. У нас є все, щоб бути самодостатніми і стати її центром: цукровий завод, школа, дитяча установа, лікарня, навіть єдина на весь район сільська автозаправка. Що я відповім людям на їх надії?
Представник Нетеребської сільської ради Марія Прутас повідомила про рішення сходки села: всі категорично проти створення центру громади у Драбівці. Натомість вважають найдоцільнішим розмістити адміністративний центр у Набутові, куди зручно буде добиратися жителям усіх навколишніх сіл.
Не на всі питання, висловлені на цій зустрічі, представники обласної та районної влади змогли дати відповіді. Однак одне задовольнило всіх: до прийняття сесією обласної ради рішення щодо моделі реформи є час для сходок сіл і для того, щоб донести думки людей до робочої групи з проведення реформи та виробити оптимальний варіант об’єднання громад.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram