Правоохоронця, який застрелив чоловіка у Черкасах, хочуть направити на судово-психіатричну експертизу

20 січня 2016, 13:47
Скрін-шот з відео ВІККА

Скріншот з відео ВІККА

Сторона потерпілого збирається заявляти клопотання про проведення повторної судово-психіатричної експертизи 73-річного Дмитра Забейди в іншій області. Раніше рішенням Придніпровського районного суду Черкас від 13 жовтня 2015 року пенсіонер був поміщений в психіатричну лікарню Сміли.

Про це Інфомосту стало відомо з власних джерел у правоохоронних органах.

Нагадаємо, вночі 28 липня пенсіонер із рушниці застрелив чоловіка, а ще одного поранив. Правоохоронцям “стрілок” мотивував свої дії тим, що молодики нібито відібрали в нього барсетку. Проте свідки тих подій заявили, що Забейда вбив невинну людину.

У ході розслідування правоохоронними органами встановлено, що колишній ДАІвець у момент інциденту перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Забейді було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченихч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст.115 КК України.

“На момент скоєння інкримінованого йому правопорушення у ОСОБА_3 (Дмитро Забейда – ред.) відмічався хворобливий стан психіки у формі гострої параноїдної реакції, яка виникла на фоні психогенно-обумовленої в стані алкогольного спяніння декомпенсації психоорганічних розладів з галюцинаторними включеннями, відчуттям гострого страху, що змінювало його здатність правильно сприймати поведінку оточуючих, супроводжувалася розладами вольової регуляції і прогностичних функцій, через що він не міг усвідомлювати свої дії і керувати ними”, – зазначається в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Судом вирішено, що обвинувачений потребує застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. 13 жовтня 2015 року суд ухвалив рішення помістити Дмитра Забейду до Черкаської обласної психіатричної лікарні, що у Смілі.

Bezymyannyj6

У ході справи допитуються свідки зі сторони обвинувачення. Потерпілі  мають сумнів щодо об’єктивності висновків судово-психологічної експертизи, тому, можливо, було заявлене клопотання про проведення повторної експертизи. –

Допитали майже всіх свідків, двох експертів, залишилось ще допитати одного експерта та кількох свідків зі сторони обвинувачення. Після цього потерпілі скоріше за все будуть заявляти клопотання про проведення повторної судово-психіатричної експертизи в іншій області. Принаймні зараз вони так налаштовані, – повідомляє джерело нашого сайту на правах анонімності.

Зазначимо, що в разі визнання судом звинуваченого обмежено осудним, до нього будуть застосовані примусові заходи медичного характеру.

Варто звернути увагу, що заходи медичного характеру не мають каральних ознак, не вважаються судимістю та не переслідують цілі виправлення.

Застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричних закладах регламентується Законом України “Про психіатричну допомогу” від 22 лютого 2000 р. та відповідними інструкціями МОЗ  України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору