Працівники Черкаської ТЕЦ написали колективне звернення до Президента України Петра Порошенка та до народних депутатів від Черкащини з проханням захистити їх від депутатів Черкаської міської ради.
- Ми довідалися, що існує звернення депутатів Черкаської міської ради про передачу ТЕЦ у комунальну власність. Вони хочуть об’єднати ТЕЦ та «Теплокомуненерго». Складно пояснити, чим депутати керуються, - розповіда голова правління ПАТ «Черкаське хімволокно» Наталія Бажанова.
У ТЕЦ зазначають, що депутати, які лобіюють передачу підприємства у комунальну власність, навіть не зустрілися з трудовим колективом і не поцікавилися їхньою думкою. На ТЕЦ нині ж працює понад тисячу черкащан.
- Депутати, напевно, вважають, що думка колективну нічого не вартує. Але хочу сказати, що коли 2001 року Фонд держмайна прийняв рішення про передачу ТЕЦ в оренду, то перше, що було зроблено – це збори трудового колективу. І надалі орендатор керувався договором, підписаним з колективом, - розтлумачує пані Наталія.
Про обурення через поведінку депутатів працівники розказують і самі:
- Зміни на ТЕЦ обов’язково відіб’ються і на житті кожного нашого працівника, - каже Петро Гормадський, який працює тут ще із 70-их років. - Хіба ми стадо баранів, яких можна без їхнього відома переганяти із стайні в стайню? На ТЕЦ найбільша середня заробітна платня у місті і ми боїмося втратити її, якщо підприємство змінить свою форму власності.
Щоб позиція енергетиків мала ще й офіційне підтвердження, колектив підготував звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, а також до нардепів від Черкащини Олега Петренка, Володимира Зубика та Владислава Голуба. У зверненні колектив «просить захистити працівників та усю черкаську громаду від популістських, політично вмотивованих і непрофесійних дій окремих депутатів Черкаської міської ради». А нардепів запрошують безпосередньо завітати до трудового колективу.
У ТЕЦ не розуміють, як можна об’єднувати їхнє підприємство, яке підпорядковується Міністерству енергетики та вугільної промисловості із «Теплокомуненерго», яке є підприємством житлово-комунального господарства. І називають такі дії обранців лише популістським способом отримання політичних бонусів перед майбутніми місцевими виборами, а не турботою про місто. А після виборів у жовтні, коли почнеться новий опалювальний сезон, на думку працівників, депутатський інтерес до них зникне.
Наталія Бажанова наголошує, що підприємство як було, так і надалі лишатиметься надійним партнером міста і добросовісно виконуватиме взяті на себе обов’язки – безперебійне забезпечення населення теплом та гарячою водою. Робитимуть це навіть попри проблеми, з якими довелося зіткнутися через проблеми в країні.
- Через події в Україні вагони з вугіллям, які стояли на кордоні, до нас не надійшли. Російська Федерація їх не пустила. Тому ми звернулися до державного підприємства «Вугілля України» і уклали з ними контракт. Однак через бойові дії доставляти вугілля до Черкас було складно.
Директор відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» Володимир Бондаренко розповідає, що відповідно до технічних характеристик для котлів ТЕЦ підходить не все вугілля, яке нині надходить. Тому підприємство залучило інститут вугільних технологій, щоб адаптувати наявні котли до того вугілля, яке ще можна придбати в Україні.
- Ми робимо все від нас залежне, щоб підприємство працювало і щоб містяни не відчували на собі цих проблем. А якщо ж ТЕЦ передати в комунальну власність, то це буде колапс для міста, - застерігає Володимир Бондаренко.
Однак, якщо депутати продовжуватимуть наполягати на своєму і вимагатимуть передачі ТЕЦ в комунальну власність, працівники обіцяють вийти на пікет під Черкаську міськраду.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram