“Працюємо задля енергонезалежності”: підприємці Черкащини отримають гранти на бізнес-проєкти

12 жовтня 2022, 10:10

Енергетична безпека країни сьогодні стає одним з найпріоритетніших завдань для бізнесу та локальних громад. Благодійний фонд «МХП – Громаді» організував додатковий лот грантового конкурсу «Роби своє» в напрямку «Енергетична безпека». 12 підприємців з 6 областей України отримають фінансування своїх ініціатив на суму до 100 тис. грн.   

- Для нас це – показовий момент, який демонструє готовність українців тримати ще й енергетичний фронт. Після вчорашніх атак росії на об’єкти критичної інфраструктури ми продемонстрували не лише наше вміння об’єднуватися, але й також бажання бути незалежними по всіх напрямках. Ми зменшили енергоспоживання ввечері, а вже на ранок стартували свої проєкти з енергоощадження. Ми не впадаємо в паніку – ми пропонуємо рішення. На кожну атаку чи пошкодження в нас буде новий проєкт з відновлення. Тримаємо стрій і працюємо на перемогу! – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».

З 15 до 30 вересня на конкурс надійшло 29 бізнес-проєктів. Більшість з них стосувалися виготовлення альтернативних брекетів для опалення, придбання генераторів на підприємства, підвищення енергоефективності виробництв, накопичення енергії.

Подібні проєкти, за словами Тетяни Волочай, дозволять з використанням менших ресурсів отримувати більшу ефективність уже в цьому сезоні. А оскільки майбутнє громад – шлях до відновлення всієї України, то підтримка подібних ініціатив у пріоритеті благодійного фонду.

Географія конкурсу становила 11 областей, з-поміж яких Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернігівська, Сумська та Волинська області. Подавати свої ідеї могли окрім місцевих підприємців військовослужбовці, які повернулися з фронту, переселенці, які вимушено виїхали з гарячих точок, родини військових.

«Такими конкурсами ми хочемо створити органічну екосистему в громаді, де, приміром, переселенці чи демобілізовані військові можуть не лише розпочати власну справу, а й принести користь усій громаді енергоефективними проєктами, надходженнями до місцевого бюджету та новими робочими місцями», – додав Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.

Переможці «Роби своє. Енергетична безпека» із Черкащини:

- Сергієнко Сергій Володимирович. Заготівля паливних дров. Черкаська область.

- Ситник Віталій Анатолійович. Заготівля та переробка деревини. Черкаська область.

- Кармазин Віктор Олександрович. Виробництво паливних пелет. Черкаська область.

Сумарно ці проєкти фонд «МХП – Громаді» профінансує на суму 1,1 млн грн. Реалізація ініціатив почнеться вже цієї осені. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору